Kütahya’nın ilk 5 yıldızlı otel ruhsatını verildi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’ya inşa edilecek ilk 5 yıldızlı otelin yapı ruhsatını verdi.

Başkanlık makamında gerçekleşen programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hemşehrilerimize istihdam kapısı olacak Kütahya’nın ilk 5 yıldızlı Termal Turizm tesisinin şehrimiz ve yatırımcı Tuncer Can’a hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kütahya ilinde ilk kez bir 5 yıldızlı otelin ruhsatını imzalıyoruz diyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Bu yatırımı şehrimize kazandıran değerli yatırımcımız ve ailesine teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı ve uğurlu eylesin. Tesisin şehrimize, yatırımcımıza ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

5 Yıldızlı Termal Turizm Tesisi hakkında bilgiler veren yatırımcı Tuncer Can; “288 Kişi kapasiteli, 168 yatak sayısı olacak olan ve en az 100 kişiyi istihdam edeceğimiz otelimiz, Turizm Bakanlığı’nın 5 yıldızlı otele verdiği tüm gereksinimleri fazlasıyla bünyesinde bulundurmaktadır. Söz konusu projemizi Hava Er Eğitim Tugayının ön tarafında bulunan alana inşa edeceğiz. 120 Oda şeklinde tasarlanan şehrimizin yüzünün akı olacak tesisimizde konferans salonları, açık ve kapalı otopark, restoranın yanı sıra yüzme havuzları, termal hamam, sauna, tuz odaları, buhar odaları, masaj odaları gibi rahatlatıcı tesisler de bulunuyor. Şehrimizde hayırlı olsun. Bu kapsamda projemize vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ