Kütahya Valisi Ali Çelik Görevine başladı

Kütahya Valisi Ali Çelik Görevine başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete yayımladığı valiler kararnamesi ile Kütahya Valiliğine atanan Ali Çelik Kütahya Valiliği önünde düzenlenen karşılama töreni ile valilik makamında yeni görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete üzerinden duyurulan atama kararlarının ardından bu atamalardan biri olan yeni Kütahya Valisi Ali Çelik 1976 yılında Uşak’ta doğdu. Yeni Kütahya Valisi daha önce Mazgirt (Tunceli), Kiraz (İzmir), Akdağmadeni (Yozgat), Bismil (Diyarbakır) ilçelerinde kaymakamlık görevini üstlendi. İller İdaresi Genel Müdürü olarak görev yapan Çelik son yayımlanan kararname ile Kütahya valiliğine atandı.

VALİLİK ÖNÜNDE KARŞILAMA

Kütahya Valisi Ali Çelik bugün ( 18.06.2020 ) Perşembe saat 17’de valilik önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından makamında yeni görevine başladı. Karşılama törenine Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin sosyal mesafeli ve maskeli karşılama töreninin ardından makamına geçti.

2020 YILINDA DA VALİ OLARAK GERİ GELMEK NASİP OLDU

Kütahya Valisi Ali Çelik valilik makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kütahya Valisi Ali Çelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 1995 yılında Kütahya Sağlık Meslek Lisesinden ayrılmıştım. Yaklaşık 25 yıl önce 2000 yılında Kaymakam adayı olarak geri geldim. 2020 yılında da vali olarak geri gelmek nasip oldu. İnşallah eğitimimizin bir parçası kişisel gelişimimizin parçasına büyük katkı sunan bu şehre bize verdiklerinin karşılığını verebiliriz. Kendi memleketimiz gibi oldu Kütahya çünkü burada yatılı okul okudum. Eğitim anlamında da çok değerli hocaların elinden geçtik.

KATKI SUNMAK İÇİN EL BİRLİĞİ İLE UĞRAŞACAĞIZ

Bizlere tensipleri ile takdirleri ile bu odalara layık gören saygıdeğer Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve birlikte yoğun ve uzun bir çalışma dönemi yaşadığımız bizleri buralara hazırlayan tecrübeleri ile birikimleri ile her anı ile bize katkı sunan sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Onların çizdiği perspektifte memleketimizin özellikle üzerinde bulunan birçok konuda ki yüklerini atmaya başladığı bu dönemde başta terör olmak üzere geriye kalan tüm hizmetlere katkı sunmak için el birliği ile uğraşacağız.

KÜTAHYA’DA DEĞİŞİM HİÇ DURMAMIŞ DEVAM ETMİŞ

Kütahya çok önemli çok kıymetli potansiyeli olan kadim bir şehir geçmişi ve tarihi olan kendi medeniyetini kurgulamış kendi içinde belli bir sosyal organizasyonu olan bir şehir buradaki medeniyet birikimi şehrin tarihsel önemi turizm, tarım, sanayi potansiyeli şehrin insanlarına ve ülkeye olan katkısı azımsanmayacak bir düzeyde şimdiye kadar birçok devlet adamı siyasetçi, sivil toplum örgütü temsilcisi bu şehre büyük katkılar sundu. Ben gelirken de onun farkına vardım zaten, değişim hiç durmamış devam etmiş gelişme ve hayat devam ediyor.  Zaman hızla geçiyor. İnşallah bizlerde bu şehrin gelişimine katkı sunmaya faydamız olur. Kütahyalıların huzuru, mutluluğu ve refahı devamı ülkemiz için aynı iddiaya sahip olmalı bizlerde Kütahya’nın taşıdığı biriktirdiği her türlü değerin üstüne koymak için iddialı olmalıyız hep beraber, şehrin tüm dinamikleri ile işbirliği içinde Milletvekillerimizle, yerel yönetimlerimizle, belediye başkanlarımızla ve sivil toplum örgütleri temsilcilerimiz ve kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla tüm kanaat önderleri ile birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni kazanımlar eklemek için çini güzelliğinde ki bu şehrin üstüne ününü çinilerin dışına çıkarmak için elimizden geleni gücümüzün yettiği bütün birikimimizi kullanmak için hazırız.

HUZUR VE GÜVENE KATKI SUNMAK

Bizlerin arkadaşlarımızın da yapması gereken en başta görevlerden birisi huzur ve güvene katkı sunmak, burada temel sorun olanları insanlığın ve başta olmak üzere ülkemizin temel sorun başlıkları belli uyuşturucudan gençlerimizi uzak tutmak için mücadelemiz aralıksız devam etmesi gerekiyor. Trafik en önemli sorun alanlarımız trafik kazaları asayiş, hırsızlık, mala karşı suçlar başta olmak üzere tüm sorun alanlarında bizim birinci önceliğimiz kentin huzur ve güvenini sağlamak kendi alanımızla buna katkı sunabilirsek 24 saat mesaimizi hiç aksatmadan devam edeceğiz.

TEMEL ÜÇ KURALA DİKKAT MASKE + MESAFE VE TEMİZLİK

En son olarak da tüm Dünya’nın ve memleketimiz içinde büyük bir sıkıntımız olan bu koronavirüs belası inşallah rabbim hem dünya üzerinden hem memleketimizden bu virüsün bir an önce kurtulmamız için bizlere destek olur. Ama bizlere düşen de büyük görevler var. Özellikle bu süreçte hem kamu görevlileri hem vatandaşlarımız temel üç kuralı ihlal etmemesi çok önemli maske + mesafe ve temizlik hijyen bu kurallar bizim için temel rutin olmalı belki hastalık gözle gözükmüyor. Hastalığa yakalanan insanların yüzde 85’inde belirti vermiyor ama yüzde 15’inde bu belirtilere yakalanan özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ciddi tehlike ve risk altında bize ve hepimize düşen sorumluluk bu süreçte bu kurallara uyarak hem kendimizi hem sevdiklerimizi hem bizim sorumlu olduğumuz yaşlılarımızı büyüklerimizi korumak. Ben buradan tüm Kütahyalılara bu virüsle mücadelede kurallara uyarak dikkat etmeleri konusunda dikkatlerini celp ediyorum.

PAYLAŞ