Kuaförlere ‘Dezenfektan’ desteği

Tavşanlı’daki 169 berber ve kuaför faaliyetlerine yeniden başlıyor. İş yerlerinde kullanılan araç ve gereçler ile el hijyeni için üretilen dezenfektanlar belediye tarafından esnafa ücretsiz ulaştırıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsle mücadelede çok iyi bir sınav veren Türkiye’de hayat yavaş yavaş normale dönüyor. İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bir süredir iş yerlerini açamayan Berber ve Kuaförler 11 Mayıs Pazartesi günü iş yerlerini açarak müşterilerine hizmet verecek.
Bu dönemde hijyen ve dezenfekte işlemleri büyük önem kazanıyor. Tavşanlı Belediyesi esnafın yanında olduğunu hissettirerek temin ettiği dezenfektan ürünlerini Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli’ye teslim etti.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, zorlu süreci hep beraber, birlik içerisinde atlatacağımızı vurgulayarak Ramazan Bayramı öncesinde tüm esnafa bol kazançlar diledi.
Başkan Güler “Salgın hastalıkla mücadelede ülkemiz, dünyaya baktığımızda çok iyi noktada. Tabi bu süreçte ekonomik açıdan olumsuz etkilenen, iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflarımız oldu. İç İşleri Bakanlığımızın yeni genelgesiyle hayatın yavaş yavaş normale döneceğinin sinyallerini alıyoruz. 11 Mayıs’ta berber ve kuaför arkadaşlarımız dükyanlarını açarak halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Koronavirüs tehlikesine karşı tedbiri elden bırakmayacağız. Arkadaşlarımız hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyacak. Burada kullanılan araç gereçler, koltuk ve masalar gibi yerlerle el için kullanılan dezenfekte ürünlerine ihtiyaç duyuldu. Bizde Tavşanlı Belediyesi olarak tüm esnafımız için bu ürünleri temin ederek oda başkanımıza teslim ediyoruz. Zorlukları hep beraber aşacağız. Her zaman esnafımızın yanında olduk olmayı da sürdüreceğiz. Ramazan Bayramı öncesinde tüm esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum” diye konuştu
Bu arada Belediye Başkanı Mustafa Güler, ürünlerin temini hususunda Güleç Kimya’nın sahiplerine ve çalışanlarına da teşekkür etti.
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli ise uzun süredir kapalı olan iş yerlerinin yeniden açılacak olmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e verdiği destekten ötürü esnaf arkadaşları adına teşekkür etti.

PAYLAŞ