KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI ERTELENMEDİ

KPSS ortaöğretim sınavı ertelenmedi. Sınav bu hafta sonu 22 Kasım Pazar günü gerçekleşecek. Sınav saat 10:15’te başlayacak. Sınav binasına saat 10:00’dan sonra kimse alınmayacak. Ayrıca adayların yanında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi de sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

Koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirler kapsamında hafta sonları belli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi. Sokağa çıkmak sabah saat 10:00 ile 20:00 saatleri arasında serbest olacak ancak bu saatler dışında belirtilen istisnalar dışında dışarı çıkılmayacak. Yasağın bu hafta sonu başlayacak olması ile KPSS sınavına girecek adaylar sınavın ertelenip ertelenmediğini, yasaktan muaf olup olmadıklarını araştırmaya başladı

KPSS’YE GİRECEKLER YASAKTAN MUAF

ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacağını belgeleyenler (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) ile sınav görevlilerinin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacağı açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI ERTELENMEDİ

KPSS ortaöğretim sınavı ertelenmedi. Sınav bu hafta sonu 22 Kasım Pazar günü gerçekleşecek. Sınav saat 10:15’te başlayacak. Sınav binasına saat 10:00’dan sonra kimse alınmayacak.

REFAKATÇİ DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF TUTULACAK

KPSS’ye girecekler sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. Adaylar ve sınav görevlileri sınav merkezlerine gitmek için erken saatte sokağa çıkabilecekler. ÖSYM Başkanı tarafından konuya ilişkin şu açıklama yapıldı “İçişleri Bakanlığı Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler Genelgesine göre; Başkanlığımız tarafından yapılacak sınavlara katılacağını (Sınava Giriş Belgeleri ile) belgeleyen adaylar ile Sınav Görevlileri sınav günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.” Ayrıca adayların yanında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi de sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

PAYLAŞ