Korona virüse karşı dezenfekte çalışması

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan corona virüsüne karşı Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü de ilaçlama çalışması yaparak, tedbir aldı.

Corona virüsüne karşı personelin çalışma ortamları ve yoğun olarak kullandığı yemekhane, lokal, lavabolar, tuvaletler ve mescit gibi alanlar ilaçlanarak, dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Bölge Müdürü Hasan Keskin “Bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı Bölge Müdürlüğümüzde dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Corona virüsün; insanlar arasında temas yoluyla bulaşmasının yanı sıra öksürük ve hapşırma yoluyla ya da virüsün bulunduğu alanlara temas etme yoluyla da bulaşabildiğini biliyoruz. Bu sebeple tüm personelimizin, konuya daha fazla duyarlılık göstererek, bol su ile ellerini yıkayıp hijyene önem vermelerini istiyoruz. Hijyen kurallarına daha fazla dikkat ederek topyekün seferberliğe dönüşen bu konunun bir an önce üstesinden gelebilmek için, personelimiz de dahil olmak üzere herkesin katkısını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ