Keramika şimdi daha güçlü

Kütahya’nın dışa açılan yüzü Keramika 400’e yakın Kadın çalışanları ile çok mutlu. Keramika Genel Müdürü Emin Yüce “Yöneticilerinin yarısı kadın olan toplam 400 kadın çalışanı ile KERAMİKA şimdi daha güçlü iyi ki varlar” dedi.

Kütahya’nın seramikte Dünya’ya açılan penceresi Keramika Dünya Kadınlar Gününü çalışanları ile kutladı. Kadın çalışanlarına gösterdiği önemi vurgulayan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce “KERAMİKA şimdi daha güçlü iyi ki varlar” dedi.

400 KADIN ÇALIŞAN

Dünya kadınlar gününde 400 çalışanı ile Kütahya’nın göğsünü kabartan Keramika kadın istihdamına verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. Keramika Genel Müdürü Emin Yüce Dünya Kadınlar Gününde 400 çalışanı ile bir araya gelerek diğer firmalara örnek oldu.

SERAMİK SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDEN BİRİ

Geleneksel yöntemlerle üretilen seramik üretimini yenilikçi, modern dokunuşlarla harmanlayarak farklı bir heyecan ve renk getirme düşüncesiyle, ÜNSA A. S. Bünyesinde %100 yerli sermaye ile 2006 yılında üretim hayatına başlayan Keramika bugün bünyesinde çalışan 1200 kişilik uzman kadrosu, Tasarım, Ar-Ge ve İnovasyon odaklı üretim anlayışıyla Türkiye’de ve dünyada Sofra Üstü Sunum grubunda seramik sektörünün önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.

AYDA 5 MİLYON ADET ÜRETİM

Kuruluşundan bu yana, Çalışan ve Müşteri Memnuniyetini önemseyen, aynı zamanda asla taviz vermeden benimsediği Kalite Yönetimi Anlayışıyla Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde 60.000 metrekarelik alanda yüksek teknolojiye sahip, iyi donanımlı üretim tesislerinde, tedarik ettiği yüksek kaliteli hammaddeleri kullanarak 200’ün üzerinde farklı renk ve 750’den fazla model ile ayda 5 milyon adet üretim yapan Keramika, kulvarında Türkiye’de an fazla üretim yapan firma durumundadır.

SERAMİĞİN BAŞKENTİ KÜTAHYA’DA

Her yıl, sektörü yakından ilgilendiren Moda, Sanat, Gastronomi, konularındaki yenilikleri takip ederek oluşturduğu koleksiyonları tarihi, kültürel ve geleneksel dokunuşların yanı sıra modern yaklaşımlarla harmanlayarak kullanıcıların beğenisine sunarak, Türkiye’de ve Dünyada Sofra Üstü Sunum trendlerini belirlemeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca, geçmişi arkeolojik kazılarla 7 Bin yıl öncesine dayanan “Seramiğin Başkenti Kütahya’da” şehrin ve ülkenin kültürel, sanatsal, ticari miraslarına sahip çıkma bilinciyle gerçekleştirdiği üretimlerinde geleneksel pişirim süreçlerinin yanı sıra, daha yüksek ısılarda fırınlayarak oluşturduğu farklı doku ve özel sır efektleriyle, kullanıcılarına bambaşka bir tecrübe sunmayı da hedefliyor.

DÜNYADA 6 KITADA 68 ÜLKEYE İHRAÇ

Bünyesinde yer alan Tasarım Merkezinde geliştirdiği ürünleri Türkiye Genelinde; 34 ilde 79 satış noktasında, fabrika satış mağazaları, yetkili bayi ağı ve online satış kanalları ile müşterileri ile buluşturuyor. Dünyada ise, 6 Kıtada 68 Ülkeye üretimin %50’den fazlasını ihraç ederek global pazardaki yerini sürekli genişletiyor. Keramika, seramiği sanat ürünü olarak gören bakış açısıyla üretmeye ve gelişmeye devam ediyor.

PAYLAŞ