Karakoç Ailesinden bir destekte Diyanet Vakfı’na

Hayırsever Kazım Karakoç ve oğlu Mustafa Karakoç Karşıyaka Mahallesine bağlı eskiden öğrenci yurdu olan 5 katlı binayı Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Domaniç Belediyesine 1984-1989 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Rasim Karakoç’un oğlu Kazım Karakoç ve torunu Mustafa Karakoç daha önceden yurt olarak kullanılan 972 m2 arsa üzerine 250 m2 alana inşa edilmiş bodrum + 4 katlı binayı Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı. Türkiye Diyanet Vakfına milyonluk yurdu bağışlayan Karakoç ailesi 2017 yılında da Domaniç Belediyesine 1 milyon değerindeki yurdu bağışlamıştı.

Domaniç İlçe Müftü Vekili Ramazan Güçlü konu ile gazetemize yaptığı açıklamasında, “Başta Domaniçli hayırsever iş adamı Kazım Karakoç büyüğümüze ve değerli oğlu Mustafa Karakoç’a Domaniç ilçesindeki 5 katlı öğrenci yurdunu Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladığından dolayı şahsım ve teşkilatım adına çok teşekkür eder; hayırlarının makbul, geleceklerinin mesrur, sağlık ve afiyetlerinin de daim olmasını dilerim

Tüm Türkiye’de ki öğrenciler Domaniç’i tanıyacak.

Bilindiği üzere Türkiye Diyanet Vakfına ait Türkiye’nin belli noktalarında gençlik merkezleri var. Bizlerde bu fikir ışığında bağışlanan bina içinde Dini ve hayırlı hizmetlerde kullanacağız. İçerisinde Gençlik Merkezi, yurt, konferans salonu, kitap kafe gibi faaliyetleri olacak. Ayrıca ve en önemli kısmı özellikle yaz dönemlerinde Türkiye Diyanet Vakfına ait gençlik merkezleri dönüşümlü olarak gençlik kampı yapılıyor. Burada Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek öğrencileri ağırlayacağız. Bu kamplar sayesinde ilçe ekonomisine katkı sağlamanın dışında gençlerimiz Domaniç’i tanıyacak. Tarihi Domaniç’in yanında doğası ile kültürel değerlerini öğreneceklerdir” dedi.

Bir milyon değerindeki bağışlanan bina, toplamda 1250 m2 kapalı alana sahip. 50 odalı bina 90 kişilik misafir ağırlayabilecek kapasitede.

PAYLAŞ