Işıktan rahatlatan karar

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz ve ulusal bir mücadele içerisinde birbirimize kenetlendiğimiz bu günlerde belediye kiracılarının kira bedellerini 3 ay süreyle erteleyerek vatandaşlardan takdir topladı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Kütahya Belediye Başkanı olduğu tarihten itibaren yaptığı icraatlar la Kütahyalı vatandaşlardan takdir toplamaya devam ediyor.  Kütahya Belediye Başkanı Işık vatandaşlar ve esnaflara yönelik yaptığı uygulama ile bir kez daha adından söz ettirecek bir uygulamaya daha imza attı.

KİRALAR 3 AY ERTELENDİ

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi Encümen toplantısında aldığı karar gereğince kiraya verilen iş yerlerdeki müstecirlerden Koronavirüs tehdidi nedeniyle oluşan mücbir sebep gereğince kiraların 3 ay süreyle ötelenmesi konusunda karar aldı.

KİRACILAR MUTLU

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın aldığı bu karar doğrultusunda çok mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar ve belediyenin kiracısı olan esnaflar alınan karar doğrultusunda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ettiler. Bu zor günlerimizde yanımızda olduğunu hissettiren Belediye Başkanımıza ve encümen üyelerine çok teşekkür ederiz. Koronavirüs nedeniyle ilimizde yaşanan tedbirlerden dolayı kara kara düşünürken böyle bir uygulama ile bizler çok mutlu olduk. Okulların kapalı olması nedeniyle işlerimiz ve kazancımız günden güne düştü. Hiç beklemediğimiz bu karar bizlere umut oldu dediler.

ESNAFIMIZ RAHATLASIN

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Tüm dünyanın gündemine gelen koronavirüs hastalığı nedeniyle şehrimizde alınan tedbirleri had safhaya çıkartmış bulunmaktayız.   Bu kapsamda bugüne kadar Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi belediyemize ait tüm birimleri ve kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binalarını ilaçlanarak gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz. Tedbir amacıyla okulların kapatılması, esnafların ve işyerlerinin belli kısıtlamalarla çalışıyor hale gelmesi nedeniyle ve Kütahya’mızda esnafımızın rahatlatılması amacıyla bugün Kütahya Belediyesi Encümen toplantısında aldığımız karar gereğince 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında ihale ile kiraya verdiğimiz işyerlerimizdeki müstecirlerimizin Koronavirüs tehdidi nedeniyle oluşan mücbir sebep gereğince kiraların 3 ay süreyle ötelenmesi konusunda karar verildi. Nisan ayı itibariyle 3 aya kadar süreyle tüm kiracılarımızın talepleri halinde kiralarını erteleyeceğiz. Rabbim bu tür salgınlardan ülkemizi ve tüm insanlığı korusun, dedi.

PAYLAŞ