IŞIK, SANAYİ ESNAFI İLE BULUŞTU

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi’nin sanayi bölgesinde yürüttüğü üstyapı ve altyapı çalışmalarını inceledi. Ziyarette Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Kuşan, Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya, Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çakır eşlik etti.

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu yağmur suyu hattı döşeme ve yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yürütülen çalışmalar hakkında saha ekiplerinden bilgi aldı.

SANAYİ ESNAFINI DİNLEDİ

Sanayi esnafları ile sohbet edip onların taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “bugün şehrimizin önemli bölgelerinden birisi olan sanayi sitesindeyiz. Burada asfalt, yağmur suyu hattı ve dükkanların içinden geçen kanalizasyon hatlarının ana hatta bağlanması gibi bazı problemler var. Çalışmalarımızın bir kısmı başladı, bir kısmı da inşallah program dahilinde en kısa zamanda çözülecek. Sanayi esnaflarımıza şehrimize ve sanayimize sahip çıktıkları için ilgili oda başkanlarımız başta olmak üzere tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

ODA BAŞKANLARINDAN IŞIK’A TEŞEKKÜR

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya, Madeni Eşya Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Kuşan, Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çakır ile sanayi esnafları Başkan Işık’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

TÜM ALT VE ÜST YAPI SORUNLARI GİDERİLİYOR

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, sanayi bölgesinde 1500 m uzunluğunda 1000’lik yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyor. Ekipler, ayrıca Sanayi bölgesinde yer alan 10. Sokak, 11. Sokak, 12. Sokak, 13. Sokak, 14. Sokak ve Fuat Paşa Mahallesi’nde bulunan Kasırga Sokak, Tabakhane Sokak, Bursa Sokak, Ergenekon Sokak, Kaynak Sokak ile bağlantılı sokaklar 1000 m uzunluğunda 600’lük, 800 m uzunluğunda 400’lük, 1000 m uzunluğunda 300’lük yağmur suyu hattı döşüyor. Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise söz konusu bölgede asfalt hazırlık çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

PAYLAŞ