İlk Ziyaret Milletvekili Gazel’e

İlk Ziyaret Milletvekili Gazel’e

Kütahya’nın yeni Valisi ilk ziyaretini Ak Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’e gerçekleştirdi. Yeni Vali Ali Çelik Gazeli TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete ’de yayımlanan atama kararlarına göre Kütahya’da görev yapan Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman Mülkiye Baş Müfettişi olurken ilimize yapılan atamada Kütahya Valisi olarak İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik atandı.

İLK ZİYARET MİLLETVEKİLİ GAZEL’E

Kütahya Valisi Ali Çelik ilk ziyaretini Ak Parti Kütahya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlık divanı kâtibi İshak Gazel’e gerçekleştirdi. Kütahya Valisi Ali Çelik Milletvekili Gazel’i TBMM makam odasında ziyaret etti. İkili burada Kütahya ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

VALİ ALİ ÇELİK’İN BİYOGRAFİSİ


“1976 yılında Uşak’ta doğan Ali Çelik, ilköğrenimini Uşak’ta ortaöğrenimini ise Kütahya’da tamamladı. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1999 yılında bölüm birincisi olarak tamamladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Valiliğinde göreve başladı. Yedi ay Londra’da dil eğitimi alan Çelik; Kaymakam Adaylığı süresince İyidere (Rize), Kemer (Burdur) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakamlık görevine atanmasını müteakiben Mazgirt (Tunceli), Kiraz (İzmir), Akdağmadeni (Yozgat), Bismil (Diyarbakır) ilçelerinde görev yaptı. 6 Ekim 2010 2 Kasım 2018 tarihleri arasında Mülkiye Teftiş Kurulu emrinde Mülkiye Başmüfettişliği görevinde bulunan ve 23 Ağustos 2017 5 Kasım 2018 tarihleri arasında vekâleten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çelik, 27 Ekim 2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı. Evli ve bir çocuk babası olan Çelik, iyi derece İngilizce biliyor.”

PAYLAŞ