İLAÇLARINI DOĞRUDAN ALABİLECEKLER

Kütahya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Cem Çerkeş, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşların kronik ilaçlarını, herhangi bir doktora reçete ettirmeksizin eczanelerden direkt olarak alma süresinin 31 Ekim 2020 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi.

Kütahya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Cem Çerkeş yaptığı açıklamada “Reçete sahibi 18-65 yaş aralığında olup E-nabız sisteminde kayıtlı kronik hastalığı varsa kullanılabilmektedir.

31 EKİM 2020 TARİHİNE KADAR UZATILDI

Bu kişilere ait devam reçetelerinin karşılanmasında Medula Sistemi bununla ilgili kontrolleri online olarak gerçekleştirmektedir. SGK tarafından Medula Eczane Sisteminde yapılan düzenleme ile Kronik hastalıklarda reçetesiz ilaç tedavisi kapsamında olan 18 yaş altı ile 65 yaş ve üstü kişiler ve e-nabız sisteminde kronik hasta olarak görünen kişiler için düzenlenmiş̧ olan, 01 Ocak 2020 tarihi itibarı ile sonlanmış̧ veya bu tarihten sonra sonlanacak olan ve kronik hastalığı nedeniyle kişilere düzenlenmiş̧ ilaç̧ teminine yönelik MEDULA Sisteminde kayıtlı olan sağlık raporlarının süresinin 31 Ekim 2020 tarihine kadar uzatıldığı bilgisi alınmıştır. Meslektaşlarımızın bilgisine sunarız” dedi.

PAYLAŞ