İğde köylüler arsenikli su içiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Emet ilçesine bağlı iğde Köy sakinleri arsenikli su içmeye mahkûm ediliyor dedi. 

 CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı İğde köy’ de köylülerinin kullandığı suda arsenik değerlerinin yüksek çıkması ve köy halkının arsenikli suya mahkûm edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

        SORUN ÇÖZÜLMELİDİR                                                                                                                                                                                                     Kasap, İğdeköy halkının sık sık yaşanan su kesintisi sonucu mağdur edildiğini ve köy halkının arsenikli suyu kullanmak zorunda bırakıldığını belirterek şöyle dedi. “Halk sağlığının hiçe sayıldığı bu durum bir an önce çözülmeli ve İğdeköy sakinlerinin mağduriyeti giderilmelidir. Hayati önem taşıyan su kirliliği konusunda sorumluların ortaya çıkarılması ve hukuki işlemin başlatılması şarttır. İğdeköy’deki arsenikli su konusunda Belediye, Kaymakamlık, Kütahya Valiliği, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik Bakanı gerekli hassasiyeti göstererek bu sorunu çözmelidir. Konunun takipçisi olmaya ve İğdeköy halkının yanında olmaya devam edeceğiz.

PAYLAŞ