Haksızlığa öncü oldular

BAL Ligi için verilen kararın ardından Belediye Kütahyaspor yönetim kurulu ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında BAL ligindeki diğer takımlara örnek olarak haksızlığa öncü oldular.

Koronavirüs nedeniyle durdurulan spor karşılaşmaların TFF Kararı ile Süper Lig ve 1. Ligde kalan maçların oynatılması ve 2.,3. ve BAL Ligler inin oynatılmaması yönündeki kararı sonrasında BAL Liginde kalan 4 maça rağmen grup 1.lerinin Şampiyon ilan edilerek 3. Lige yükseltilmesi kararı ile mağdur duruma düşen 9 takım Yöneticileri tepkilerini çeşitli platformlarda sürdürürken bugünde TFF’ nin İstanbul Riva’daki tesisleri önünde bir eylem gerçekleştirerek ortak basın açıklaması yaptılar.

B. KÜTAHYASPOR ÖNCÜ OLDU

Geçtiğimiz hafta Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, B. Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel, B. Kütahyaspor yöneticileri ve taraftarlarla birlikte BAL Ligindeki haksızlığa dur demek için dosya hazırlayarak ve bakanlar dahil birçok kişinin kapısını çalan Belediye Kütahya spor yetkilileri BAL Ligindeki 10 takıma örnek olarak takımların mağduriyetinin giderilmesi için örnek oldular.

BAL LİGİ TAKIMLARI TFF ÖNÜNDE ADALET ARADI

Belediye Kütahyaspor’un da aralarında bulunduğu 10 takım adalet için Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’daki yönetim binası önünde basın açıklaması yaptılar. Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Belediye Kütahyaspor yönetim kurulu ve kalabalık bir taraftar grubu ile Riva önünde basın açıklamasına katılan BAL ligi temsilcileri burada seslerini TFF Başkanı Nihat Özdemir’e alınan bu karardan geri dönülmesi için seslerini duyurmaya çalıştılar.

HAKSIZLIĞA ÖNCÜ OLDULAR

Geçtiğimiz haftalarda BAL ligindeki haksızlığa dur demek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile görüşme talep eden Belediye Kütahyaspor yönetim kurulu bu istekleri kabul edilmemişti. Bu durum karşısında bir dosya hazırlayarak TFF’ ye teslim edilmiş ve BAL ligindeki kararın gözden geçirilmesini talebinde bulunulmuştu. Bu girişimleri sayesinde Belediye Kütahyaspor’un çabasını gören diğer Bal liginde ki takımlar ortak ses çağrısında bulundu.

BAL Liginde bulunan 9 takım adına açıklama yapan Adıyaman 1954 Spor Kulübü Başkanı SaitAybak, ortak basın açıklaması yaptı. Aybak açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

TFF BÜYÜK BİR ADALETSİZLİĞE İMZA ATMIŞTIR

Türkiye Futbol Federasyonu Süper lig 1. Lig ile oynatma kararı 2. Lig ve 3.lig ile ilgili lider takımların bir üst lige, şampiyonluk şansı olanlar ile ilgili de Play- Off oynatma ve neticesinde de kazananlara bir üst lige çıkma şansı vermiştir. Fakat amatör BAL ligleri ile de sadece lider durumdaki takımların bir üst lige çıkarılmasına hükmedip 2. Sıradaki takımların lider ile arasında 1 puan, 2 puan, 3 puan olmasına rağmen bunları görmeyip hiç sayıp büyük bir adaletsizliğe imza atmıştır.

BU YANLIŞ KARARDAN GERİ DÖNÜN

Yine süper lig 1. Lig 2. Lig, 3. Lig ile ilgili karar alınırken bütün kulüplerin görüş ve önerisine başvururken bizler 100’den fazla kulüp görüş ve önerilerini sunmak için defalarca randevu talep etmemize rağmen karşılık bulamamışızdır. Buradan Türkiye Futbol Federasyonuna çağrı yapıyoruz. Eğer insaf sahibi birileri varsa içinizde, eğer vicdan sahibi birileri varsa, eğer hak, hukuk, adalet gözeten birileri varsa içerinizde, lütfen! Amatör Bal Ligleri ile ilgili vermiş olduğunuz bu yanlış karardan geri dönün. Çünkü burada bir hak var. Burada bir emek var. Burada bir gayret var. 1 puan, 2 puan, 3 puan aralığında takımlar var. Lideri takip edip şampiyonluk şansı olan takımlar var. Yazıktır. Ayıptır. Günahtır. Sayın TFF, sizler hangi hakla, hangi hukukla, hangi mantıkla, hangi zeka ile böyle bir karar aldınız. Matematiğiniz yoksa bir bilene sorun. Futboldan anlamıyorsanız anlayan kişilere danışın ayrıca, buradan Cumhurbaşkanımıza da özel çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen! bu adaletsizliğin kalkması için çözüm noktasında bizlere yardımcı olun dedi.

HAKLI MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR!

Belediye Kütahya Spor ve beraberinde 9 takımla birlikte TFF’ nin kararına itiraz eden kulüp yöneticileri Türkiye Futbol Federasyonunun bulunduğu Riva tesislerinin önünde ortak basın açıklaması yaptılar. Riva Tesisleri önünde yapılan ortak basın açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Belediye Kütahya Spor Başkanı Cahit Özel ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Belediye Kütahyaspor kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

TEK SES OLDULAR

Bölgesel Amatör Lig 9.grupta en fazla lider olan ve liderle arasında sadece 1 puan fark olmasına rağmen, TFF’ nin 08.07.2020 tarihli kararlarıyla haksızlığa uğrayan Belediye Kütahyaspor’un hakları ve menfaatleri doğrultusunda mücadelesi devam ediyor.  Bölgesel Amatör Liglerde şampiyonluk şansı devam etmesine rağmen, TFF tarafından mağdur edilen 10 takımın başkan ve yöneticileri Riva’da, TFF Binası önünde bir araya gelerek, ortak basın açıklaması ile tek ses olup TFF’nin bu ağır kararından vazgeçmesini istediler.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEKLER

Belediye Kütahyaspor, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, Cayhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Belediyespor, Edirnespor, Tekirdağspor, Çengelköyspor ve DSİ Karadenizspor kulüplerinin başkan ve yöneticileri, ulusal basına yaptıkları ortak basın açıklamasında temsil etikleri kulüplerin haklarını sonuna kadar korumaya ve mücadele etmeye devam edeceklerini belirtiler.

PAYLAŞ