Göbel’e yeni yatırım

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Göbel Termal Tesisleri’ne 100 yataklı butik otel için çalışmaların başladığını söyledi. Belediye ekipleri, yıkılan 1+1’lerin bulunduğu alanda hafriyat çalışması yürütürken, Başkan Güler, otel için ihale sürecine girileceğini anlattı.

– 2020 YILI İLE BİRLİKTE AKTİF GÜNLERİMİZE GERİ DÖNÜYORUZ
Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Dünya genelinde yaşanan ekonomik daralmalar dolayısıyla yatırımlar genel manada biraz yavaşlamıştı. Biz de bu sırada kendi öz kaynaklarımızla birlikte önceden başlattığımız projeleri tamamlama fırsatı bulmuştuk. 2020 itibariyle birlikte aktif günlerimize geri dönüyoruz ve yeni projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

– İŞTE YENİ YAPILACAK BUTİK OTELİN NİTELİKLERİ
Daha önce Dumlupınar Üniversitesi işbirliğiyle bir uygulama oteli projesinin bulunduğunu ancak bu otelin geciktiğini anlatan Başkan Güler, “Biz de kendi imkanlarımızla bir butik otel projesini hayata geçirmeye karar verdik. Bununla ilgili çalışmalara başladık. Ekiplerimiz hafriyat çalışması yürüttü. Göbel Termal Tesisleri’mize 100 yataklı bir otel kazandırmak istiyoruz. Bu da 50 oda demektir. Otelin içerisinde havuz, sauna, fitness salonu, restoran ve toplantı salonu bulunacak. Odaları 40’ar metrekare şeklinde planladık. Binamız 3 katlı olacak” diye konuştu.
Göbel’de butik otel projesinin de hayata geçmesiyle birlikte her bütçeye uygun tatil seçeneklerinin bulunacağını ifade eden Başkan Güler, “Tesislerimiz; yeni yapılacak otel ile birlikte bir destinasyon merkezi hüviyeti kazanacak” dedi.
Göbel’de Belediye’ye ait sosyal tesislerde de genişletme çalışmaları başlatılacağını duyuran Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Buradaki sosyal tesisimizi mevcut alanı kadar daha genişleteceğiz. Projesi hazır. Canlı müzik, toplantı ve yemek programları için daha nezih bir ortam düşünüyoruz. Gerektiğinde kapanabilir ve açılabilir camlı sistemle yapacağız. Böylelikle çevresel anlamda görsel kirlilik oluşturmayacak. Yüksekteki apartların görüş açılarını bozmayacak. Devamında da çamlık alanı içerisinde yürüyüş parkurları, aqua park ve paraşütle atlama alanları da yapmayı planlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

PAYLAŞ