Gençlik; Bakım, Emek Ve Zamanında Müdahale İster

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin; Gediz Orman İşletme Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Kocadağ Orman İşletme Şefliği 362 nolu bölmede bulunan 35,5 ha. lık Endüstriyel plantasyon sahasını gezen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Bölge Müdürü Keskin; burada dozer ile yapılan diri örtü temizliği ve toprak işlemesi çalışmaları hakkında durum değerlendirilmesi yaptı.

Endüstriyel plantasyon sahasının ardından Kocadağ Orman İşletme Şefliği 157 no’lu bölmede gençlik bakımı kapsamında kızılçam ağaç türünde yapılan aralık mesafe çalışmaları yerinde görüldü. Bölge Müdürü Hasan Keskin; kızılçam ağaç türünün ışık ağacı olduğunu ve gençlikler arasında verilecek ışığın iyi ayarlanmasıyla ağaçların artım performansının yükseleceğini söyledi.

Gençlik; bakım, emek ve zamanında müdahale ister diyen Keskin; amaçlarının gençliğin sahaya gelişinden sonra onun gelişme seyrini sürekli izleyerek istenilen amaca uygun genç meşcerelerin yetişmesini sağlamak olduğunu söyleyerek, gençliğin zararlılardan korunması, zarar görmüş fertlerin sahadan çıkartılması, sık doğal gençliklerin seyreltilmesi ve boğma tehlikesinin önlenmesi çalışmalarının zamanında yapılmasının önemine değindi. Çalışmalar için İşletme Müdürü ve İşletme Şeflerine teşekkür eden Bölge Müdürü Hasan Keskin, tüm personele kolaylıklar diledi.

PAYLAŞ