FİDANLAR HATAY İÇİN DİKİLDİ

DPÜ tarafından PKK’nın Hatay’da yaktığı ormanlara tepki göstermek ve farkındalık oluşturmak adına düzenlenen fidan dikim etkinliği Vali Ali Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi. 


Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hatay’da meydana gelen orman yangınlarında kaybedilen alanlar için 2 bin 53 fidanı toprakla buluşturdu. 


DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Kızılbayır ağaçlandırma sahasında düzenlenen etkinliğe Vali Ali Çelik’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Belediye Başkan Vekili İlyas Bahar, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal, bazı daire müdürleri ile üniversite personeli katıldı. 


Dumlupınar Üniversitesi’nin her bir personeli adına 2 bin 53 fidanın toprakla buluşturulacağını belirten DPÜ Rektörü Kazım Uysal, “Terör örgütü PKK tarafından maalesef 400 hektar alanımız yakıldı. Bunların kalleşliğini biliyoruz; lakin dilsiz hayvanları, milletimizin solunum cihazı hükmünde olan ormanlarımızı tahrip etmesi vahşetin son örneği ve göstergesi. Biz Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak, inşallah hem bir farkındalık oluşturmak hem de hain terör örgütünün bu olayına bir tepki olarak 2 bin 53 personelimizle birlikte 2 bin 53 fidan dikmeye karar verdik. Hain terör örgütü milletimizin önünde hep çelme ve engel olmuş. 2053 yoluna giderken bize taktığı bu çelmeyi biz de 2 bin 53 personelimizle bertaraf edeceğiz. Bu etkinliğimiz bunun bir göstergesi” dedi. 


Uysal’ın konuşmasının ardından Vali Ali Çelik, protokol üyeleri ve üniversite personeli kendi isimlerini taşıyan etiketlerin bağlandığı fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi.

PAYLAŞ