En az vaka Kütahya’da

Kütahya Valiliği, Covid19 salgını en az vaka sayısı ile Mart ayında geride kaldığını bildirip dağıtılan destek ve ödemeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Kütahya Valiliği Mart ayını en az vaka sayısı ile geride kaldığını bildirdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Covid19 salgını ile mücadelede kritik Mart ayını, Kütahya olarak, en az vaka sayısı ile geride bıraktık. 

Kütahyalı hemşehrilerimize, bu süreçte göstermiş oldukları destekten dolayı, şükranlarımızı sunuyoruz. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızın, yerel yönetimlerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin fedakâr çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Uzmanların çağrısına ve Devletimizin almış olduğu tedbirlere riayet ederek, Nisan ayında da; Evde kalmaya, Sosyal izolasyona, Bulunduğumuz şehirden/kasabadan/köyden ayrılmamaya, Seyahate çıkmamaya gayret gösterelim. Aksi takdirde, hem kendi sağlığınızı, hem de sevdiklerinizin sağlığını ciddi olarak tehlikeye atmış olursunuz.  İhtiyaç duyduğunuz her anda bizler yanınızda olmaya devam edeceğiz.

EVLERİNDE ÖDENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yürürlüğe giren Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi Destek Programı kapsamında 8 Bin 718 kişiye Biner TL  ödemenin yapıldığını şu ifadelerle bildirdi:

“Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yürürlüğe konulan, Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi Destek programı kapsamında; İlimizde 8718 vatandaşımızın her birine 1.000 ₺ olmak üzere toplamda 8.718.000 ₺‘nin ödenmesi ptt görevlileri, bekçilerimiz, polis ve jandarmamız aracılığıyla 3-4-5 nisan günlerinde evde ödenmiştir. Lütfen evde kalın. İhtiyaç duyduğunuzda biz yanınızdayız.”

DESTEK ÖDEMELERİ YAPILDI

İl genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 2020 sayılı kanun kapsamında 6 Bin 237 hak sahibine 4 Milyon 425 Bin TL PTT ve kolluk kuvvetleri tarafından ödendi.

Konuyla ilgili olarak Kütahya Valiliği; “6 bin 237 Hak Sahibine Toplam 4.325.000 ₺ Destek Ödemeleri başladı. 2022 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi engelli vatandaşlarımız ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza; Kütahya genelinde 6 bin 237 hak sahibine toplam 4.325.000 ₺ tutarında destek ödemeleri başladı. Ödemeler, PTT görevlileri ve kolluk kuvvetleri tarafından vatandaşlarımıza evlerinde ödeniyor” denildi.

PAYLAŞ