EMET İLÇESİNDE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı Emet ilçesinde coşkuyla kutlandı.

        Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek ve Belediye Başkanı Hüseyin Doğan tarafından çelenk konuldu. Çelenk töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Aynı anda İlçe Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen bir asker tarafından Bayrağımız göndere çekildi.

        Çelenk koyma törenine Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Erdoğan Yüksel, İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Aşıkovalı, Meslek Yüksek Okul Müdürü Öğrt.Gör. Vedat Bakır, kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı.

        Kaymakam Hasan çiçek, yapmış olduğu açıklamalarında, “ Koronavirüs salgınının yeniden ivme kazanmaya başladığı bu günlerde bulaşıcılığı çok yüksek olan hastalığın yayılımını azaltmak için, bundan önceki dini ve resmi bayramlarda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramımızda da İçişleri Bakanlığımızın emirleri gereğince, etkinlik ve katılım sınırlı tutulmuştur. Hiçbir şüphemiz yoktur ki, vatandaşlarımızın kalbi Zafer Bayramı’mımızın coşkusuyla çarpmaktadır. Gönlü ve duaları şehitlerimiz, gazilerimiz, ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği içindir, buna yürekten inanıyoruz. Ayrıca, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Zafertepe Tören Alanında düzenlenen kutlama programına Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Umut Işık ve antrenörlerin nezaretinde 11 lise mezunu gencimizin katılımı Kaymakamlığımızca sağlanmıştır.

        Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Gazi Emetli hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ