Emekliler, artık lokalde buluşacak

Kütahya Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesine yaptırılan Emekliler Lokali hizmete açıldı.

“Sözümüzü tuttuk”

Cumhuriyet Mahallesi’nde açılan Emekliler Lokalinin açılış merasiminde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Hayırlı bir cuma gününde hayırlı bir hizmet için bir aradayız. Öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabi ki şehrimizin birçok mahallesinde bizlere yıllarca emek vermiş, bu şehre bu ülkeye bu ülkenin insanına emek vererek belli bir hizmet döneminin sonuna geldikten sonra da emekli unvanıyla aramızda bulunan kıymetli büyüklerimize bir borcumuz vardı. Onların rahat edeceği, huzur içerisinde gelip kendi mekânlarında dinlenebilecekleri mahalle Emekli Lokallerini sizlere söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk” dedi.

Sayısı artacak

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, uygun olan diğer mahallelere de aynı şekilde hizmet vereceklerini belirterek, “Emekliler Lokalimizi bu bölgeye yaptık ama yetmediğini de biliyoruz. Nasip olursa Yüksek Kahve Konağını da bu şekilde yapacağız. Uygun olan diğer yerlere de buna benzer ama girdiğimizde de hepimizin göreceği gibi hakikaten sizlere yakışan, size yakışması için çok özenle arkadaşlarımızın çalıştığı bir mekânı şehrimize kazandırıyoruz. Bir kez daha hayırlı olsun diyorum. Rabbim sağlıkla, sıhhatle dostlukların pekiştiği, anıların tazelendiği, geçmişte memleket için millet için yapılan hizmetlerin gelecek nesillere de aktarılması için paylaşıldığı sohbetlere vesile kılsın. Hayalimizdi. Böyle bir eseri buraya kazandırmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

Başkan Işık, hizmet anlayışını aktardı

Belediye Başkanı Prof. Dr. Işık konuşmasını, “Bizim zamanımızda geçmiş dönem Valiliğimiz ve Özel İdare, Milli Emlak Müdürlüğümüz gibi ilgili kurumlarımızla bir araya gelip önce burayı Belediyemize bu amaçla kullanılacak şekilde kazandırdık. Sonra açık ihale yönetimiyle ihalesine çıktık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana hiç bozmadığımız, 85 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının devletle kavgalı olmayanın, ihale yasaklısı olmayan herkesin açık teklif verebileceği bir ihale sistemiyle yüklenici firmaya verdik. Yaptırdık ondan sonra biraz bekledik ne yapalım diye. Mahalle sakinlerimizden ve mahalle muhtarımızdan gelen talepleri de değerlendirerek bu bölgede birçok emekli hemşerimizin rahat edebileceği bir mekâna dönüştürelim, Emekliler Lokali olarak hizmete sunalım diye karar verdik. Niye 5 6 aydır açmadınız diye düşünenler vardır. Kolay olmuyor devlet işi böyle bir iş. Emeklilerimiz bunu çok iyi bilir. Bugün karar verseniz en erken 3 ay sürüyor. Çünkü 2 aya yakın ihale süreci devam ediyor. Geri teslim ediliyor derken 3 ay oluyor. İhaleye biri girmez iptal olursa bir 3 ay daha geçiyor. Ondan sonra yaz bitiyor kış geliyor. Ama bu şartlarda da olsa böyle bir eseri kazandırdık. Yaklaşık 200 metrekare alana sahip, 20 masa ve 70-80 kişiye kadar hizmet verecek kapasitemiz var. Söz konusu lokalimizde satranç, tavla, kütüphane, sıcak ve soğuk içecekler mevcut olacak. Emeklilerimize uygun fiyatlarla servis yapılacak. Çay 3 lira şeklinde buraya yazmışlar. Gerekirse bu fiyatı uzun süre artırmayacağız. Sabah 9 ile akşam 19 saatleri arasında hizmet verecek. 19’dan sonra geciken emeklilerimizin eve girememesi konusunu da dikkate alarak 19’da kapatacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Darısı yeni mekânlara, yeni güzelliklere olsun. Rabbim sağlıkla, sıhhatle kullanmayı nasip eylesin inşallah” diyerek sonlandırdı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ