DPÜ DE E-DEVLET’TE

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin (DPÜSEM) verdiği eğitimlerde başarılı olan katılımcılar için hazırladığı sertifikalara e-Devlet üzerinden erişim sunmasıyla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi de bu platformda hizmet veren kuruluşlar arasında yerini aldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezinden eğitim alanlar sertifikalarına e-Devlet kapısı üzerinden erişilebilecek.

E-DEVLET ÜZERİNDEN KOLAYLIKLAR SAĞLADIK

DPÜSEM’in e-Devlet sistemine geçişi ile ilgili bilgiler veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, “DPÜSEM olarak ihtiyaç duyulan birçok alanda Üniversitemizin misyon ve vizyonu doğrultusunda eğitimler vererek, eğitimli, nitelikli insan yetişmesine katkı sağlıyor ve eğitim alanlara sertifikalar veriyoruz. Eğitim alanların sertifikalarıyla ilgili e-Devlet üzerinden kolaylıklar sağladık. DPÜSEM olarak yapmış olduğumuz eğitimler sonucu eğitim alanların aldıkları sertifikaların sorgulama ve doğrulamasını e-Devlet üzerinden yapılabilmesi için akreditasyon çalışmalarını tamamladık” dedi.

BASILI BELGE TEMİN EDEBİLECEK

DPÜSEM’İN bu akreditasyonu gerçekleştirerek DPÜ’yü bu alanda Türkiye’nin ilk üniversitelerden biri yaptığını hatırlatan Prof. Dr. Uysal, “DPÜSEM, Üniversitemizin birimleri içerisinde e-Devlet sistemine akredite olan ilk birim olma başarısını sağladı. Bundan böyle DPÜSEM’in eğitimini tamamlayan katılımcılar sertifikalarının sorgulamasını, doğrulamasını yapıp, karekodlu sertifikasına 7 gün 24 saat e-Devlet üzerinden ulaşabilecek ve basılı belge temin edebilecek “şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTEMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gerçekleştirdikleri bu yeni hizmet hakkında bilgi veren DPÜSEM Müdürü Öğr. Gör. A. Bülent Gül, “DPÜSEM olarak, birçok örgün ve uzaktan eğitim faaliyetinde bulunmaktayız. Pandemi süreci bize gösterdi ki, kursiyerlerimizin basılı belgeye ulaşması büyük sorun. Bu problemden hareket ile ‘Değer Katan Üniverisite’ sözümüzden yola çıkarak “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi her yerde, DPÜSEM e-Devlet’te” diyerek bu hizmeti vatandaşlarımıza sunduk. Yeni dönemde de atacağımız adımlarla Üniversitemize ve katılımcılarımıza değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Açıklamaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur, e-Devlet sistemi üzerinden kendileri adına hazırlanan örnek sertifikaları incelediler.

PAYLAŞ