CUMHUR İTTİFAKINDA KONGRELER HAFTA SONU

Cumhur İttifakını oluşturan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partilerinde kongre heyecanı yaşanıyor. Ak Parti İl Kongresi Cumartesi Milliyetçi Hareket Partisi ise pazar günü İl kongrelerini tamamlayacak.

Cumhur İttifakını oluşturan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongreleri için gün sayıyor. 21 Kasım tarihinde Ak Parti Kütahya İl Kongresi yapılacak hemen ardından diğer Cumhur ittifakını oluşturan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları 22 Kasım ’da il Toy’unda bir araya gelecek.

CUMHUR KÜTAHYA’DA KORUNUYOR

Cumhur ittifakını oluşturan her iki parti Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya’da ittifakın gerekliliklerini savunarak çözümsüz durmaktan ve karşıt söylemlerden kaçınarak ittifakı koruma altına alarak hiçbir olumsuz duruma mahal vermeden ittifakı koruyorlar. Her iki İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve Ferhan Yıldırım ittifakı sarsacak bir beyanatla kürsüye çıkarak konuşma yapmadılar. Cumhur ittifakı Kütahya’da güçlerini birleştirerek genel başkanları nezdinde ilerleyişlerini ve dostluklarını sürdürüyorlar.

AK PARTİ İL KONGRESİ 21 KASIM’DA

Ak Parti 7. Kütahya Olağan İl Kongresi 21 Kasım Cumartesi günü Saat 12’de Yeni Kapalı Spor Salonun da olacak. İl Kongreleri bizim düğünümüzdür diyen Ak Parti Teşkilatları cumartesi günü kapalı spor salonunu dolduracak. Edindiğimiz bilgiler ışığında tek adayla gidilecek olan kongrede mevcut Başkan Sebahattin Ceyhun güven tazeleyecek. Teşkilatların kendine güvenini boşa çıkarmayan Ceyhun, il Başkanlığı koltuğuna oturduğu ilk günden bu yana kucaklayıcı yaklaşımıyla partisine yeni üyeler kazandırdı. Kütahya’da her kesimin sevgisini kazanan Ceyhun, vatandaşlarla sürekli beraber olarak onların dertleri ile dertleniyor. Ve çözümlü yaklaşımıyla gönüllerde hoş bir seda bırakıyor. 21 Kasım’da yapılacak olan 7. İl Kongresine Genel merkez ve Ankara’dan da katılımın olacağı gazetemizin edindiği bilgiler arasında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans sistemiyle Kütahyalı vatandaşlara sesleneceği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

MHP’NİN TOY’U 22 KASIM’DA

Milliyetçi Hareket Partisi Olağan İl Kongresi 22 Kasım Pazar Günü Yeni Kapalı Spor Salonunda olacak. Cumhur ittifakının birer gün aralıklarla ağırlayacak olan kapalı spor salonu her iki ittifak mensuplarına ev sahipliği yapacak.

MHP’DE SÜPRİZ OLABİLİR

Genel merkezce yapılan ilk açıklamalarda tek adayla gidileceği bildirilen kongrede her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken tam olarak hangi ismin ön planda tutulduğu genel merkez tarafından sır gibi saklanıyor. Genel merkezin uygun gördüğü bir isimle yola devam etmesi beklenen Kütahya il teşkilatlarında sessizlik sürüyor. Şu ana kadar ser verip sır vermeyen genel merkez ve teşkilat üyeleri son güne kadar bu sırrın açığa çıkmasını istemezken bugün akşam saatlerinde aday olacak ismin açıklama yapması bekleniyor.

PAYLAŞ