Çiftçilerimizin Zararı Karşılanmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş hava sıcaklıklarının aniden düşmesi sonucu mağdur olan çitçilerin mağduriyetinin ve zararlarının bir an önce karşılanması gerektiğini bildirdi.

Yaklaşık bir haftadır mevsim normallerinin 12-13 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının aniden -2 dereceye düşmesi sonucu Kütahya genelinde zirai don olayı meydana geldi. Don sonrası birçok ekili alan zarar gördü. Don sonrası bir açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Çiftçilerimize geçmiş olsun. Zaman kaybetmeden çiftçilerimizin zararı karşılanmalıdır.” Dedi.

TOHUM YA DA PARA DESTEĞİ

23 Mayıs tarihinde ilimizde yaşanan Zirai don olayından dolayı çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Hava sıcaklıklarının aniden düşmesi sonucu ilimizde zirai don olayı meydana gelmiştir. Çiftçilerimizin başta Mısır olmak üzere, Pancar, Patates, Kiraz, Vişne, Domates gibi birçok ürünü zarar görmüştür. Bayram sonrası Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri zarar gören alanlarda hasar tespit çalışması yapacaktır. Yeniden ekilmesi mümkün ise acilen çiftçilerimize ücretsiz tohum desteği yapılmalıdır. Yeniden ekilmesi mümkün değil ise ürünlerinin değeri kadar para desteği verilmelidir.” Diye konuştu.

PAYLAŞ