ÇELİK: MİNNETTARIZ

Kütahya Valisi Ali Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan Vali Ali Çelik, ihtiyaç halinde 24 saat kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat’ı dernek merkezlerinde ziyaret eden Vali Ali Çelik, gazilerle bir araya geldi. 


“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ”


Gaziler Günü’nü tebrik eden Vali Ali Çelik, “Zayıflara yaşama hakkı tanınmayan zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu zorlu coğrafyada kalıcı olmamızı sağlayan en temel husus içimizdeki şehitlik ve gazilik duygusu. Vatanımız ve bayrağımız uğruna en büyük fedakârlığı yapan şehit ve gazilerimize minnettarız” dedi.


“24 SAAT EMRİNİZDEYİZ”


Devletin tüm kurumlarının, çalışanlarının gazi ve şehit yakınlarının 24 saat emrinde olduğunu belirten Vali Çelik, “Bu topraklarda bizlere güç veren sizlersiniz. Şehitlerimizin kutsal emaneti aileleri ile kıymetli gazilerimizin yanında olmak en önemli görevimiz. 24 saat emrinizdeyiz. Rabbim bizi bir ve beraber tutsun” ifadelerini kullandı. 


“BİRLİK VE BERABERLİK EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ”


Terörle mücadelenin kesintisiz sürdürüldüğünü ifade eden Vali Çelik, “Bu toprakların vatan kalmasının bir bedeli var. Doğu’da, Güneydoğu’da ve sınır ötesinde mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bizlere düşen en önemli görev birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek. Birlik ve beraberlik bizim en büyük gücümüz” diye konuştu.


“KIYMETLİ BÜYÜKLERİMİZİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”


Kovid-19 tedbirleri hakkında hatırlatmalarda bulunmayı da ihmal etmeyen Vali Çelik, “Sağlık her şeyin başı. Bu süreçte özellikle 60 yaş ve üzeri büyüklerimizden ricam mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları, kalabalığa karışmamaları. En değerli büyüklerimiz sizlersiniz. Lütfen; maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim, hareketliliğimizi de azaltalım” diye konuştu.

PAYLAŞ