BÖLÜNMÜŞ YOL DUVAR GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Gediz-Kütahya Bölünmüş yolu Fore kazıkları sağlamlaştırılma çalışmalarına başlandı.

Önceki yıllarda Gediz-Kütahya Bölünmüş yolu yapım çalışması kapsamında İlçemiz şehir mezarlığında toprak kayması ve göçüklerin önlenmesi amacı ile yapılan Fore kazıklarının güçlendirilmesi ve daha estetik bir görünüm sağlanması amacıyla perde duvar yapım işlemine başlandı.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; Yüklenici firma Bayburt Grup İnşaat A.Ş. tarafından Gediz-Kütahya Bölünmüş yolu üzerinde bulunan Gediz Şehir Mezarlığı’nda oluşa bilecek toprak kayması ve göçüklere karşı kalıcı bir çözüm olabilmesi için geçmiş yıllarda yol kenarına fore kazık uygulaması yapılmıştı. Fore kazıklarla önlem alınan bölgenin daha sağlam yapıya kavuşması için istinat duvarı çalışması başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Fore kazıkların güçlendirilmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanarak, yol güvenliği sağlanmış olacaktır.

Bu konuda bizlere yardımlarını esirgemeyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti MKYK Üyesi-Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’a, Karayolları 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel’e, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan’a, Karayolları Emet 148. Şube Şefi Osman Girgin’e ve emeği geçen herkese şahsım ve Gediz Halkı adına teşekkür ediyorum” Açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ