BİR AY KALA FESİH

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev değişikliğine gidildi. Uzun zamandır Kütahya’da başarılı bir çalışma sergileyerek Kütahyalıların sevdiği bir isim olan Doç. Dr. Orhan Özatik görev süresinin bitmesine bir ay kala sözleşmesi fesih edildi.

PANDEMİ SÜRECİ BAŞARILIYDI

Özatik, ilimizde görev yaptığı sürece Sağlık alanında bulunan yetki ve sorumluluk çerçevesinde başarılı bir çalışma yürüten bu sayede de Kütahyalılar tarafından sevilen ve değer verilen birisi olarak Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de artış gösteren Pandemi sürecinde ve hastanenin yapısal alanlarında da birçok engele rağmen başarılı bir program ortaya koyarak katkı sağlayarak özverili çalışmaları sayesinde vatandaşlardan büyük takdir görmüştü.

DEVLET TEAMÜLLERİNE AYKIRI OLARAK DEĞERLENDİRİLİYOR

Kütahya’nın çocuğu olan Doç. Dr. Orhan Özatik’in bu çalışmaları ve geçmişte yaşanan birçok sorunu çözdüğünü ifade eden Kütahyalılar “madem sözleşme yenilenmek istenmiyor bir ay kala bunun yapılmasını devlet teamüllerine aykırı” olarak değerlendirildiğini ifade ediyorlar.

SAHİP ÇIKAMIYORUZ

Kütahyalıların hem ilimizde hem de şehir dışında kendi öz evlatlarına sahip çıkamadığını ifade eden bazı vatandaşlar “Bizler yıllardır kendi içimizden yetişen insanlara sahip çıkamadık. Bulundukları görevlerde arkalarında duramadık. Böyle olduğu sürece ne Kütahya lobisinde nede Kütahya’nın PR çalışmalarında başarılı oluruz” dediler.

VEKALET TAVŞANLI’NIN

Yaklaşık birkaç ay öncede bir ismin gelecek duyumunun alındığı fakat siyasi anlaşmazlıklardan dolayı atamanın yapılamadığı duyumunun alındığı ifade edilirken şimdide asaleten atama yapılmayan Kütahya SBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sabahattin Altıntaş’ın vekaleten baktığı ama en kısa sürede bir akademisyenin atanacağı öğrenildi.

GÖREVİNE SBÜ’DE DEVAM EDECEK

Kadrosu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde olan Doç. Dr. Orhan Özatik bundan sonraki görevi akademisyen kadrosu her geçen gün büyüyen Sağlık Bilimleri Üniversitesi çatısı altında devam edeceği öğrenildi.

PAYLAŞ