Akın akın dönüşler başladı

“Kilit kavşak” olması sebebiyle Kütahya’da, Ramazan Bayramı tatilini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçiren vatandaşlar dönüş yolunda trafik yoğunluğu oluşturdu.

Birçok noktaya ulaşım sağlıyor

Bayram için memleketlerine veya 9 günlük tatil arasını fırsat bilip tatile gidenler, ulaşımda büyükşehirlerin kara yolu bağlantı noktası olan ve “Kilit kavşak” olan Kütahya’da trafik yoğunluğunu artırdı.

Trafik polisleri yoğun mesai harcıyor

https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre özellikle Antalya-İstanbul ve Balıkesir-Eskişehir kara yolunda yaşanan trafik yoğunluğu sebebiyle araçlar kontrollü ilerlerken, trafik polisleri ulaşımın aksamaması için çalışma başlattı.

Şehir içinde kalması trafiği arttırıyor

Kütahya’nın şehir içi yolu görevi görmesiyle de trafik yoğunluğu iki kat artan kara yolundaki trafik yoğunluğunun ilerleyen günlerde artması bekleniyor. 

Yol ticaretinin önemi anlaşılıyor

Yılın bu döneminde 1 milyonun üzerinde aracın geçtiği Kütahya’nın yine aynı rakamları bulması beklenirken bunun ticarete olumlu yansıması ise ümit ediliyor.

Acelecilik candan tatlı geliyor

Öte yandan İstasyon Kavşağı olarak adlandırılan yerde yayaların üst geçidi kullanmaması ise olası can ve mal kayıplarının yaşanmasına adeta davetiye çıkarıyor.

Otogar ve Tren Garlarında da yoğunluk sürüyor

Otobüs terminallerinde ve tren garlarında da yine aynı yoğunluk yaşanırken vatandaşların akaryakıta yapılan zamlardan sonra mecburi olarak dahi olsa toplu ulaşıma yöneldiği ortaya çıkıyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ