“ADAY DEĞİLİM”

Mehmet Ali Türker ve Metin Belek

“ADAY DEĞİLİM”

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yapılan “MHP’de Sular Isınıyor” başlıklı haberde ismi olan eski il başkanlarından Mehmet Ali Türker ile ilçe başkanlarından Metin Belek yapılacak olan İl Başkanlığına aday olmayacaklarını ifade ettiler.

SONUNA KADAR DESTEĞİM

Geçmiş dönemde il başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Ali Türker kendisinin şuanda Kütahya Belediyesine ait şirkette yöneticilik yaptığını il başkanlığının onurlu bir görev olduğunu fakat kendisinin böyle bir göreve talip olmadığını ifade ederek “Yegane amacı Milliyetçi Hareket Partisi’ne hizmet etmek olan, söylem ve eylemlerinde istikrarlı ve liderimizin hassasiyetlerine dikkat eden; yönetime talip bütün dava arkadaşlarıma elimden gelen desteği vereceğimi bir kez daha tüm kamuoyuna duyuruyorum” dedi.

BELEK ADAYLIK DÜŞÜNMÜYORUM

Merkez ilçe eski başkanlarından Metin Belek’te kendisinin önümüzdeki günlerde yapılacak olan İl Başkanlığı için aday olmadığını belirterek görev alacak olan dava arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun, biz davamıza gönül veren her arkadaşımıza destek olmaya hazırız dedi.

BİZ ROZETİMİZİ ASTIK

Yapılan haberler ve çıkan isimler arasında Belediye ile bağları bulunan isimlerin olduğunu ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ta haberimiz sonrasında bir açıklama yaparak 31 Mart yerel seçimler sonrasında siyasi rozetini astığını ve belediye ile bağı olan arkadaşların böyle niyetlerinin olması akabinde Belediye ile olan ilişkilerini sonlandırması gerektiğini ifade ederek; “Genel Merkezimiz önümüzdeki günlerde yapılacak olan il ve ilçe adaylarımız ve teşkilatlarımız ile karar verecektir.  Ben Kütahya Belediye Başkanı olduğum gün siyasi rozetimi astım. Ben bütün Kütahya’nın başkanıyım. Bizimle beraber belediyemizde ya da şirketlerimizde görev alan arkadaşlarımızda böyle bir düşünceleri varsa Belediyemizle olan bağlarını koparacaklardır. Biz arkadaşlarımızla beraber bütün enerjimizi Kütahya adına yapılacak olan hizmetlere veriyoruz” dedi.

PAYLAŞ