Açıklamalar mesnetsiz

Açıklamalar mesnetsiz

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, bazı federasyonların boş kağıda imza attığı yönündeki iddiaların mesnetsiz olduğunu bildirdi.

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama ile bazı mesnetsiz iddiaların Federasyonlara yöneltildiğini bildirdi.

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Kütahyamızın da iki takımla mücadele ettiği Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2019 – 2020 sezonu için almış olduğu kararı açıkladı. İstanbul’da yerel bir basın mensubunun isim vermeden bazı ASKF Başkanlarının boş kağıda imza attığına dair mesnetsiz açıklaması nedeniyle Kütahya’daki bazı sosyal medya gruplarında ortaya çıkan bilgi kirliliğini gidermek için bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Bölgesel Amatör Lig’de kalan maçların oynatılmamasına ve gruplarında lider durumda olan 11 takım bir üst lige terfi ettirilmesine karar verildi” denildi.

“İMZA GEREKTİRECEK EVRAK YOK”

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, böyle bir durumun söz konusu olmadığı gibi imza gerektirecek bir evrakın da kendilerine iletilmediğine dikkat çektiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF Amatör Kurul Üyesi olan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, müsabakaların ertelenme kararı verdiği tarihten bu yana Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden her guruptan takımların kalan 4 haftanın oynanmaması ve ligin tescil edilmesine yönelik yoğun taleplerini de dikkate alarak 4 gruplarında geride kalan ve ligin oynanması durumunda şampiyonluk ihtimali olan takımların da bir üst lige terfi ettirilmesi gerektiğini ısrarla talep ettik. Taleplerimiz doğrultusunda Başkanlar kurulu, Amatör Kurul ve Konfederasyon Yönetim Kurulunda temayül oluştu ve TFF’ye iletildi. Karar verme mercii olmamız nedeniyle herhangi bir imza atmamamızı gerektirecek evrak ta yoktu. İlimizin takımları için yetkilerimiz dahilinde her türlü mücadeleyi her zaman olduğu gibi durumda da sonuna kadar yaptığımıza inanıyoruz”

PAYLAŞ