ZAMBAK KİMYA’DAN İZMİR’E YARDIM ELİ

İzmir‘in Seferihisar ilçesi açıklarındaki 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere ulaştırılmak üzere ilimizin ekonomisine ve ilimizin tanıtımında ciddi payı olan Zambak Kimya kendi ürettiği malzemelerden oluşan temizlik malzemelerini İzmir’e ulaştırdı.

Kütahya’nın göz bebeği firmalarının arasında yer alan Zambak Kimya kendi ürettiği ve üretimini şehrimizde yaptığı fabrikasından yola çıkararak İzmir’de ki depremzelere ulaştırılmak üzere hazırladığı temizlik ve hijyen ürünlerini büyük bir titizlikle paketleyerek ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtımını sağlamak üzere kolileri taşıyan araç fabrikadan hareket etti.

ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİMİZİ YAPMAK İSTEDİK

İzmir’de yaşanan depremin ardından kendine sorumluluk yükleyen Kütahya’nın temizlik ihtiyacını karşılayan ve üretimini yine ilimizde yapan Zambak Kimya sahibi İş adamı Murat Serdar “kardeşlerimizin salgın döneminde en ihtiyaç duyduğu temizlik ve hijyen ürünleri olduğunu biliyoruz. Bizlerde üretimini kendi yaptığımız firmamızın ürünlerini depremden etkilenen kardeşlerimize göndermeyi görev edindik. Bu sayede İzmir’in ve İzmir’de deprem bölgelerinde depremden etkilenen kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve onları unutmadığımızı, acılarını paylaştığımızı hatırlatmak üzere üzerimize düşen görevimizi yapmak istedik. Kendi üretimimiz olan el dezenfektanı, sıvı sabun gibi birçok ihtiyacı karşılamak adına koliler hazırlayarak kendilerine dağıtılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmek üzere tırımızı yola çıkardık” dedi.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM

Türkiye’de öyle güçlü bağlar var ki, tüm afetlerde olduğu gibi yine beraberiz, Türk milleti olarak inanıyoruz ki, yaralar hep birlikte sarılır bizlerde bu doğrultudan hareketle ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan İzmir’imize kayıtsız kalamazdık. Kendi imkanlarımız çerçevesince üretimini kendi yaptığımız ürünler başta olmak üzere temizlik ve hijyen ürünlerinden oluşan yardım kolilerimizi hazırladık. Hazırladığımız kolilerin içerisinde, 3600 adet 400 Ml’lik el dezenfektanı, 1500 adet bulaşık deterjanı, 5000 adet maske, el sabunları ve çeşitli temizlik malzemeleri. Toplamda 70.000 TL’den fazla tutardaki temizlik malzemeleri ile yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik.

70 BİN TL TUTARINDA YARDIM

Kütahya’nın ekonomisinde ve Kütahya’nın ihracatında önemli bir rol oynayan Zambak Kimya yaklaşık 20 ülkeye ihracatı ile ekonomiye can vermeye devam ediyor. Zambak Kimya üretiminden oluşan birçok ürünü Kütahya ve çevre illerdeki büyük marketler başta olmak üzere tüm stantlarda rahatlıkla temin edebilirsiniz. Şehrimizin büyüyen yıldızı Zambak Kimya sahibi İş adamı Murat Serdar salgın döneminde ülkenin ekonomik şartlarını göz önünde bulundurarak yatırımlarını ve adımlarını hiç eksiltmeden Kütahya’nın ve ülkemizin ekonomisine can vermeye her daim hazır olduğunu ifade ediyor. Depremin sadece İzmir’i ve İzmirli kardeşlerimizi etkilemediğini tüm Türkiye olarak 6.9 şiddetinde yara aldığını söyleyen İşadamı Serdar, yaralarımızı hep birlikte kapatacağız dedi. Bu vesile ile depremzedelerimize kendi imkanlarımız çerçevesince toplamda 70 Bin TL üzerinde bir temizlik ve hijyen malzemeleri ile elimizi uzatıyoruz dedi.

KÜTAHYA İSTİHDAMINA KATKI SAĞLIYOR

Kütahya’nın istihdamına ve ekonomisine büyük katkı sağlayan MS Zambak Kimya sahibi İş adamı Murat Serdar her geçen gün cirosuna yenisini ekleyerek hedefleri arasında 2020 yılında 4 Milyon Dolar bandına ulaşmak olduğunu söylüyor. Zambak Kimya olarak uzun yıllardır profesyonel hizmet vermekteyiz. Geniş ürün yelpazemiz ve 7/24 desteğimizle müşteri memnuniyetini her zaman ilk planda tutmaktayız yenilikçi bir yaklaşımla ürün, hizmet ve çözümler yaratarak, sürdürülebilir karlılığı yakalamış bir dünya şirketi olmak için hem ülkemize hem de yaşadığımız şehre değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.

KÜTAHYA’DAN YÜKSELEN DEĞER

Kütahya’nın göz bebeği firmalar arasında yerini alan Zambak Kimya sahibi İşadamı Murat Serdar Kütahya’ya yarattığı katma değer ve istihdam odaklı çalışmalarını sürdüreceğinin altını çizerek “ her geçen gün büyüme odaklı çalışmalarımız ve ARGE girişimlerimiz devam etmektedir. Bu sayede Kütahya’ya ve Kütahya istihdamına faydalı olacak projelerle ileriki günlerde çalışmalarımıza hız kazandırarak piyasa içerisinde gücümüzü kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

20 ÜLKEYE İHRACAT

Kütahya’nın değerlerinden ve ilimizde üretim yaparak 20 ülkeye ihracat gerçekleştiren MS Zambak Kimya içerisinde kendi markasını yarattığı 6 ürün ve 198 kalem ürünü Dünya ile paylaşarak ürünlerini 20 ülkeye ihraç ediyor. İhraç ettiği ülkeler arasında Güney Afrika, Hollanda, Irak, Rusya, Kıbrıs, Gürcistan, Sırbistan, Kuzey Afrika, Avusturalya, Libya ve Macaristan’a Kütahya’da ürettiği ürünleri pazarlayarak ilimizin ihracatına önemli ölçüde destek veriyor.

PAYLAŞ