Zafer OSB’nin eli güçleniyor

2020 yılı destek programları açılış toplantısı ve 2019 yılı SOGEP imza töreni programı için ilimize gelecek olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank iş adamları ile istişare toplantısı yapacak. Bu fırsatı iyi değerlendirmeyi planlayan iş insanları Bakan Varank ’tan ilimize destek sözü almayı hedefliyor.

 Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın hassasiyetle üzerinde durduğu ve her platformda zafer organize sanayi bölgesine yatırımcı ağını genişletebilmek için ziyaretler gerçekleştirmesi, Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket ederek her fırsatta zafer organize sanayi bölgesinin güçlendirilmesi için çalışmalar yapan Kütahya Lobisi, Bakan Varank’ı karşılayarak büyük bir fırsatı değerlendirmek için kolları sıvadılar.

ZAFER OSB’NİN ELİ GÜÇLENİYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ilimize gelmesi ile sorunların daha açık bir şekilde iletilmesine vesile olacak. Kütahya’nın birinci öncelikleri arasında olan Zafer Organize Sanayi Bölgesi için geçtiğimiz günlerde yapılan ziyaretler esnasında da Bakan Varank’ın ilimiz OSB’lerine yakın olduğunun altı çiziliyor. Bu vesile ile bölgenin sorunları noktasında Bakan Varank’ın bursa toplantısında da dile getirerek Kütahya Zafer Organize Sanayi bölgesine yatırım yapın çağrısı da karşılık bularak zafer organize sanayinin elinin güçlenmesine neden oldu.

BAKAN VARANK KÜTAHYA’YA YATIRIM YAPIN ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile beraberindeki heyet Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etmiş ve Heyet, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen “BTSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı ve İş Dünyası Buluşması’na katılmıştı. BTSO Meclis üyeleri ile iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Zafer OSB’nin potansiyelini ve avantajlarını anlatılmış ve Zafer OSB’yi yakından takip ettiklerini belirterek Bursalı iş adamlarına “Kütahya’ya yatırım yapın” çağrısında bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kütahya’nın teşvik avantajı yüksek bir il olduğunu, yatırım yapan iş adamlarının avantajlı olacağını söylemişti.

33 MİLYON LİRALIK DESTEK VERİLECEĞİNİ AÇIKLAYACAK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal gelişmeyi destekleme programı (SOGEP) kapsamında Kütahya’nın da aralarında olduğu TR33 bölgesinde hayata geçirilecek projelerin onayı için imza törenine katılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın imzasıyla 2019 yılında Zafer tarafından bakanlığa başvurulan 12 proje arasından başarılı bulunan 10 proje için çalışmalar başlamış olacak.  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank imza töreninin ardından TR33 Bölgesine verilecek olan yeni destek programlarını açıklayacak. ZAFER tarafından 2020 yılı destek programları kapsamında hazırlanan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (MEGDEP) Turizm alt yapısının geliştirilmesi mali destek programı ( TAGDEP) Teknik destek programı (TD) ve fizibilite desteği programı (FD) hakkında bilgiler paylaşması bekleniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank dört ayrı programa 33 Milyon liralık destek verileceğini de açıklayacak.

İŞ DÜNYASI VE KÜTAHYA İÇİN BÜYÜK ŞANS

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ilimize gelmesi iş dünyası ve ilimiz açısından büyük önem arz ediyor. 27 Şubat’ta Kütahya’ya gelecek olan bakan Varank TR33 bölgesi için verilecek 33 milyon liralık desteği açıklayacak, sanayici ve iş adamlarıyla istişare toplantısına katılacak olan bakan Varank’a Kütahya ili ile ilgili dosya sunularak destek isteneceği iş dünyası çevresi tarafından edindiğimiz bilgiler arasında, DPÜ Öğrenci Topluluğu ile buluşacak ve Siyaset Akademisi’nin açılışını gerçekleştirecek olan bakan Varank bir dizi ziyaretlerin ardından ilimizden ayrılacak.

FIRSATI DEĞERLENDİRELİM

İlimize gelecek olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Kütahya Organize Sanayi Bölgelerinin sorunlarının anlatılacağı bir fırsatı Kütahya olarak değerlendirerek Bakan’dan gerekli sözlerin alınabilmesi için bu ayağımıza kadar gelen fırsatın iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünen vatandaşlar özellikle yeni kurulan alt yapı ve üst yapı sorunlarının daha ivedilikle sonuca ulaşılabilmesi açısından ayrıca ilimize katkısının büyük olacağı öngörülen Zafer Organize Sanayi bölgesi çalışmalarında yararlı olacağını söyleyerek bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz yorumları yaptılar.

PAYLAŞ