ZAFER OSB, HAZIRLANIYOR

Altıntaş Zafer OSB’nin doğalgaz ve enerji nakil hattı ihaleleri yapıldı. 9 milyon 800 bin TL bedelli altyapı çalışmalarının 2020 yılı içerisinde tamamlanarak yatırımcıların istifadesine sunulması hedefleniyor.

Kuruluş süreci 2017’de tamamlanan ve biran önce faaliyete geçmesi için altyapı çalışmaları hızla sürdürülen Kütahya Altıntaş Zafer OSB’de  doğalgaz borusu alım, doğalgaz hattı ve enerji nakil hattı ihale süreci tamamlandı. 

Açık teklif usulü gerçekleştirilen ihalelere 16 firma teklif sundu. İhaleler toplam 9 milyon 800 bin TL bedel ile sonlandı.

EYLÜL AYINDA BAŞLIYOR

Doğalgaz hattı, 9 bin 360 mt 8 doğalgaz hattı borusu alımı, 2 adet pig istasyonu ve takeoff bağlantısı yapım işi 2020 yılının Eylül ayında başlayacak. 

Zafer Organize Sanayi Bölgesi-Altıntaş T.M. arası 14 km 116 adet direk ile 2(3×477 MCM) enerji nakil hattının yapımı ise Ağustos ayında başlatılacak. 

BU YIL TAMAMLANACAK

Çalışmaların 2020 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor.

Kütahya’daki OSB’lerin fiili olarak dolmasıyla birlikte yatırımcılara uygun yatırım yeri temini için kurulan Altıntaş Zafer OSB, büyük ulaşım ve altyapı projelerinin kesişim noktasında yer alması, yatırım alanı büyüklüğü ve Kütahya’nın istihdam avantajları ve teşvikler yönünden sanayi yatırımları için önemli bir cazibe merkezi konumunda bulunuyor.

“HAYIRLI OLSUN ALTINTAŞ

Tamamlanan tedarik çalışmaları sonrasında Kütahya Valisi Ali Çelik Başta olmak üzere Milletvekilleri, KUTSO ve ZAFER OSB Yönetimine teşekkür eden Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke; “Altıntaş ZAFER Organize Sanayi Bölgesinin Elektirik ve Doğalgaz tedariği için çalışmalar tamamlandı ve ihale işlemleri gerçekleştirildi. İlgili firmalara şimdiden başarılı ve kazasız belasız çalışmalar temenni ediyoruz. Zafer OSB ile ilgili, bir büyük adım daha atılmış oldu. Bu hizmetlerin gerçekleşmesine katkı sağlayan, Valimiz Ali Çelik,  AK Parti İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun, Milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, İl Genel Meclis Başkanımız, Musa Yılmaz, KÜTSO Başkanımız, İsmet Özotraç, Genel Sekreterimiz, Murat Koyak, KÜTSO Yönetim Kurulu üyesi Hasan Öncel, ilçe Başkanımız, Hakan Uşak, Belediye Meclis üyesi arkadaşlarım ile Zafer OSB Müdürümüz, Göksel Ilgaz ve emeği geçen herkese Altıntaş halkımız adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ