ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Zafer Bayramı kutlama tebrikinde şu ifadelere yer verdi.”30 Ağustos 1922’de, o zamanki tüm olumsuz koşullara rağmen, milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde omuz omuza, vatan sevgisiyle büyük bir zafer kazanmıştır. 30 Ağustos dünyada eşine az rastlanır bir kahramanlık öyküsü, bir milletin kurtuluşuna, yeni bir Cumhuriyetin kuruluşuna yol açan destansı bir zafer günüdür. Yüzbinlerce şehitin kanıyla sulanmış bu mübarek topraklarda, Dumlupınar’ın bulunduğu ilin bir üniversitesi olarak, bu bayramı farklı bir gurur ve sorumluluk içerisinde idrak ediyoruz” dedi. 

BİLİMİN IŞIĞINDA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Rektör Kavuncu “Emperyal güçlerin ülkemiz üzerindeki emelleri henüz sona ermemiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda kararlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Yeni dünya düzeninde tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye olarak yerimizi almak adına bilimin ışığında var gücümüzle çalışacağız. Bu konuda Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımızın farkındayız.  Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

PAYLAŞ