ZAFER ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya’nın kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepeçalköy’de büyük bir coşku ve heyecanla devam etti.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruzu yönettiği ve Türk ordusunun kesin zafer kazandığı Zafertepeçalköy’de düzenlenen törene; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Kütahya Valisi Ali Çelik, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş, Ali Fazıl Kasap, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Afyonkarahisar Belediye Başkan Mehmet Zeybek, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri ve mülki erkan, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile öğrenciler katıldı.


Zafer Abidesi’ne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.


Bayrağın göndere çekilmesi ve Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz’ün konuşmasının ardından Yüzbaşı Halil İbrahim Özdemir araziyi tanıtıp, harekâtı anlattı.


Tören, “Büyük Zafer Yürüyüşü” ile sona erdi.

PAYLAŞ