YILDIZ’A, ‘FAHRİ HEMŞERİLİK’ UNVANI VERİLDİ

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği’nin (KÜSAD) Kütahya’nın değerlerini öne çıkarmak ve tanıtımını yapmak misyonuyla devam ettirdiği tanıtım faaliyetlerinden biri olan “Kurtuluşun Beşiği Domaniç” projesi kapsamında 29 sanatçıya ait 70 eserin 10 farklı lokasyonda sergilendi.

Domaniç’in doğal, tarihi ve kültürel özelliklerini başarıyla yansıtan projenin mimarlarından KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, bu proje kapsamında kendilerine destek veren Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi odası, İl Özel İdaresi, Zafer Kalkınma Ajansı, Domaniç Belediye Başkanlığı ve Kütahya Kültür Sanat Derneği’nin sanatçı üyelerine teşekkürlerini ifade etti. Bu faaliyetlerle gerek turizmde, gerek ekonomide yaşanan gelişim ve değişimleri görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Yıldız, “Bizler Kütahya’nın tanınmasında öncü bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kütahya için değil elimizi, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

SIRADAKİ HEDEF DUMLUPINAR

Bundan sonraki hedeflerinin “Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar” mottosuyla Dumlupınar ilçesinin tanıtımı için çaba sarf edeceklerini belirten Yıldız, ilçenin bilinirliğini artırmak için 100 eserle 10 ayrı ilde çalışmalara başladıklarını vurguladı.

YILDIZ’A FAHRİ HEMŞEHRİLİK ÜNAVI

Domaniç’in tanıtımına verdikleri katkı için Domaniç Belediye Meclisi’nin 04.03.2020 tarihinde yapmış oldukları toplantıda oy birliği ile KÜSAD adına Yönetim Kurulu başkanı Bayram Yıldız’a Domaniç ilçesi “Fahri Hemşehrilik Beratı” Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk tarafından takdim edildi. Toplantıya Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Domaniç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı ve KÜSAD üyesi heykeltıraş Mustafa Kemal Altınsoy ile KÜSAD üyeleri de katıldı.

PAYLAŞ