VEKİL OLMAK İÇİN HER YERİ DENEDİ, EN SONUNDA DA İSTİFA ETTİ

Genel Merkez nezdinde istifa yağmurunun sürdüğü ve her geçen gün yeni bir skandalla güne uyanan İYİ Parti’ye gönül vermiş Kütahyalı seçmenler, son olarak bu halkaya son 2 dönemdir çeşitli illerde Milletvekilliği denemesine rağmen bir türlü Vekil olamayan İş İnsanı Ali Aker’in istifası ile katıldığı gördü.

“Maddi ve manevi destekledim”

2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan mahalli idareler seçimleri öncesinde büyük bir kaosun yaşandığı İYİ Parti’de istifaların önüne geçilemiyor. Yaşanılan bu istifa dalgasına sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile katılan Avrupa İYİ Toplum Gönüllüleri Kurucu Divan Üyesi, 27. Dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı, 28. Dönem İYİ Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı ve Alevi-Bektaşi kanaat önderi Ali Aker, “Kuruluşundan itibaren maddi ve manevi mücadele ettiğim ve desteklediğim İYİ Parti’den istifa etmiş bulunmaktayım. 6 yıldır birlikte mücadele ettiğim partili arkadaşlarıma, yol yürüdüğüm dostlarıma, İYİ Parti ailesine, bu zamana kadar verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim. İstifa ederken insanların gönlünü kırmak, birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarımı devam ettikleri mücadelede töhmet altında bırakmak benim siyasi ahlakıma da inancıma da terstir. Son günlerde çıkan gelişmelerden rahatsız olduğum için bu kararı aldım. Bugüne kadar inançla verdiğimiz kararlı mücadeleyi ve bu süre boyunca üstlenmiş olduğumuz görevleri ömrüm boyunca göğsümde şeref madalyası gibi taşıyacağım.” dedi.

“Kanaat önderi olarak yoluma devam edeceğim”

İlerleyen süreçte nasıl bir yol haritası izleyeceğinin sinyalini de veren Aker, “Bundan sonra siyasi parti gözetmeksizin vatanım, devletim, ferdi olduğum Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti menfaati, birlik ve doğrultusunda bir kanaat önderi olarak çalışacağım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ