Vali Toraman: Ümidimiz artıyor

Nezihe Uygun 4-6 Yaş Kur’an Kursu, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın katıldığı törenle açıldı.  

Hayırsever iş adamı Mustafa Uygun’un katkılarıyla inşa edilen Kütahya İl Müftülüğüne bağlı 150 öğrenci kapasiteli Nezihe Uygun 4-6 Yaş Kur’an Kursu açıldı.  

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin açış konuşmasını İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar yaptı. Kursun 2020 – 2021 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini kaydeden Hazırlar, “Çocuklarımız burada Kur’an’ın harflerini öğrendikleri gibi sevginin ve merhametin dilini de öğreniyorlar. Yavrularımız burada inşallah tecvidi öğrendikleri gibi Allah, vatan, bayrak sevgisini de öğrenecekler” dedi.


Nezihe Uygun 4-6 Yaş Kur’an Kursunun hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Dr. Ömer Toraman, kursun inşa edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak olan Kütahya İl Müftülüğü Nezihe Uygun 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra meclisimizin gündemine gelen ilk konulardan birisi Kur’an Kursumuzun yeri ile alakalıydı. Sayın Müftümüz böyle bir öneriyle geldi neden olmasın? Dedik. Bu şehre yapılacak her türlü talebe mevzuata uygun olması halinde yardımcı olmak bizlerin görevi. Ne kadar sağlıklı nesiller yetiştirirsek bu ülkeyi o kadar garanti altına almış oluruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın himayesinde İl Müftülüğü’nün kontrolünde yürüyecek her türlü eğitim hizmetinin ülkemiz için yararlı olduğunu düşünüyorum. Sayın müftümüz ve Uygun ailesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin, dedi.


“GELECEĞE DAİR ÜMİDİMİZ ARTIYOR”


Eğitime yapılan yatırımlarla geleceğin teminat altına alındığını ifade eden Vali Toraman, “Bu çalışmalarla devletimizi, vatanımızı, milletimizi geleceğinden emin hale getiriyoruz. Burada yetişecek olan çocuklarımızın özellikle dinimizin, medeniyetimizin, kültürümüzün temellerini öğrenerek yetişeceğini hesaba katarsak güzel bir gelecek olacağına ilişkin ümidimiz artıyor” dedi.


“ÇOCUKLARIMIZI ART NİYETLİLERİN İNSAFINA BIRAKMAMALIYIZ”


Teknolojik gelişmelerin çocukları ve gençleri olumsuz etkileyebileceğine dikkat çeken Vali Toraman, “Bu yüzden anne babalara, bizlere vazife düşüyor. Evden başlayan ve buralarda devam eden eğitimlerle çocuklarımızı art niyetlilerin insafına bırakmamalıyız” ifadelerini kullandı.


AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık da birer konuşma yaparak kursun açılmasına katkı sunanlara teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Vali Toraman, Mustafa Uygun’a teşekkür plaketi takdim etti. Tören kurdele kesimi ve kursun gezilmesiyle birlikte sona erdi. 


Açılış törenine Vali Toraman’ın yanı sıra AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ile İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit katıldı. 

PAYLAŞ