VALİ ÇELİK’TEN VIG METAL ZİYARETİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, dünyada ilk kez çift merdaneli döküm yöntemiyle bin 500 mm. genişliğinde magnezyum levha üretimine başlayan VIG Metal Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ziyarette bulundu.

VIG Metal Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Güngören, İcra Direktörü Ömer Aksu tarafından karşılanan Vali Çelik, fabrikayı gezerek üretim aşamalarını yerinde gördü, işçilere kolaylıklar diledi. 

2006 yılından bu yana Kütahya 1. OSB’de hizmet verdiklerini kaydeden Güngören, “Alüminyum ve magnezyum gibi hafif metallerden levha ve rulo üretiyoruz. 2008’de dünyada ilk kez çift merdaneli döküm yöntemiyle bin 500 mm. genişliğinde magnezyum levha üretimine başladık. 2010 yılında Türkiye’de ilk kez kum kalıba döküm yöntemi kullanarak, savunma sanayine parça imalatını tamamladık. Ulusal ve uluslararası pazarlara üretim yapan VİG Metal alüminyum bölümümüz ile inşaat, otomotiv, dayanıklı tüketim, enerji ve distribütör – reklam gibi pek çok sektöre hizmet veriyoruz” dedi.

Üretim aşamalarını yerinde görmekten keyif aldığını ifade eden Vali Çelik, “VIG Metal dünyada bir ilki gerçekleştirmiş, ilimizin önemli ticari değerlerinden biri. İlimiz ve ülkemiz ekonomisine katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, her zaman destekçileri olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

PAYLAŞ