VALİ ALİ ÇELİK’TEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Kütahya Valisi Ali Çelik “19 Eylül Gaziler Günü” sebebi ile bir mesaj yayınladı. Başta Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimiz bu önemli gününü kutladığını dile getiren Vali Çelik şunları söyledi;

“Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesinin verilişinin 99. yıl dönümünde Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bağımsızlığını canından öte sayan, vatanımız, bayrağımız uğruna şehit ve gazi olmayı göze alan bir milletin evlatları olarak şeref günü kabul ettiğimiz Gaziler Günü, o manevi ruhu ve tarihi bilincini nesilden nesile aktarma imkânı sunmaktadır.

BU KUTSAL VATAN SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR.

Tarihi şan ve şeref dolu milletimiz Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz ve kararlılıkla sürdürdüğü terörle mücadelede olduğu gibi girdiği her mücadeleden zaferle çıkmaya devam edecektir. Bize emanet edilen bu kutsal vatan toprakları atalarımızdan almış olduğumuz güçle sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu vesileyle Devletimizin bekası, milletimizin birliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, namus bildiği vatan topraklarının bağımsızlığı uğruna mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

PAYLAŞ