Üreticiye destek

Emet Köylere hizmet götürme birliğince temin edilen dut ve üzüm sıkma makineleri muhtarlara teslim edildi.

Emet ilçesinde  Emet köylere hizmet götürme birliğince temin edilen  dut ve üzüm sıkma makinesi teslim edildi.
İlçeye bağlı Dereli ve Yağcık köylerinde dut ve üzüm üretiminin artışına paralel, üreticilerin ürünlerini hijyenik ve daha hızlı elde etmelerini sağlayan makineleri alınarak teslim edildi.
 Emet Hükümet Konağı önünde gerçekleşen teslim törenine Kaymakam Hasan Çiçek, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Ciner, İlçe Yazı İşleri ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüsnü Kabar, Dereli Köyü Muhtarı Hüseyin Erol, Yağcık Köyü Muhtarı Tahsin Sarızeybek ve üretici Ali Er katıldı.
Üretim ve üreticiye büyük önem veridklerini ifade eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, “ Bilindiği üzere Dereli ve Yağcık Köyümüz dut ve üzüm üretimi ile ön plana çıkmıştır. Pestil, pekmez gibi yan ürünlerin üretimindeki en büyük işçilik dut ve üzüm suyunu sıkmaktır. Üreticilerimiz dut ve üzüm suyunu ayakları ile ezmek suretiyle  elde ederken, İlçemiz Köylere Hizmet Götürme Birliğince satın alınan bu makine ile bu işlem hem çok kolaylaşacak, hem de daha modern ve hijyenik bir hâl alacaktır. Makineler bu amaçla, vatandaşlarımızın istifadesine sunulmak üzere, ilgili köy muhtarlarımıza teslim edilmiştir. Hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyor, kolaylıklar diliyorum. “ dedi.

PAYLAŞ