TOY: CHP VE AVENELERİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’ın demeçlerine dair açıklama yaptı “CHP Kütahya milletvekili sayın kasap; milli konularda hassasiyet, yerli ve milli duruş konularında MHP Kütahya milletvekilimiz sayın Ahmet Erbaş’ı biraz da olsa örnek almasını tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, yaptığı yazılı açıklama ile geçtiğimiz gün Türk Tabipleri Birliği tartışmaları üzerine CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’ın demeçlerine dair açıklama yaptı. Açıklamasında şu ifadelere yer veren Toy “Herkesin malumu olduğu üzere vahim bir küresel salgınla mücadele ediyoruz. her gün insanlarımızı kaybediyoruz. Vaka sayısı giderek tırmanıyor. Yoğun bakım hasta sayımız artıyor. Buna karşılık hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız insanüstü bir emek sarf etmektedir. İnsani ve vicdani değerlere sahip hiçbir insanımız KOVİD-19 hastalığının yayılmasını istemez. Bunu temenni etmez” dedi.

SİYAH KURDELE TAKMANIN NE MANASI VARDIR?

Bu süreç devam ederken Türk Tabipleri Birliği denilen malum oluşumun geçmişteki sicilini de göz önüne alarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin uyarı ve tespitlerini bir kez daha CHP ve avenelerine hatırlatmak istiyor ve soruyoruz: Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sağlık kuruluşlarında siyah kurdele takmanın ne manası vardır?

KİME FAYDASI VAR?

Hükümeti ve devleti hedef alarak “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye ihtiyaç duyuluyor?

SALGINDAN TOPLUMSAL HAREKETLENME Mİ ARZULANIYOR?

Bunları millet adına sormak en tabii hakkımızdır! Türk Tabipleri Birliği sürekli korku aşılıyor. Vatandaşlarımızı telaşa sürüklüyor! Hekimlerimiz arasına nifak sokuyor. Güvensizliği yayıyor. Yani virüsün eksik bıraktığını tamamlamayı amaçlıyorlar. Bu ihanet odağının hiçbir açıklaması kalpleri ferahlatmıyor. Milletimizin yüreğine su serpmiyor! Saklamaya, gizlemeye tevessül etmek nafiledir, çünkü yalın gerçekler ortadadır.  Ayrıca bu oluşumun geçmişteki sabıkalarını hatırlatmak gerekirse; ülkemiz terörle mücadeleyi kararlılıkla icra etmiş, mesela Afrin operasyonu başlatmış, bunlar savaş halk sağlığı sorunu diyerek tenkit etmiş, milli güvenliğin karşısında cephe almıştır.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ’NİN TETİKÇİLİĞİNE HEVESLENMİŞTİR

Vatan evlatları şehit düşmüş, bir kez olsun onları rahmetle anmamıştır. Türkiye düşmanları zehir saçmış, bir kez olsun tepki göstermemişlerdir. Yeni tip Koronavirüs salgını ortaya çıkmış, yandık, bittik, tükendik masalı söyleyip karamsarlık yaymışlardır. Adı Türk olan, gerçekte bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu Birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de hedef ve hayallerini paylaşmadığı malumdur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Liderimizin devletin bekası, milletimizin huzurlu geleceğine dair bu hassasiyetlerini anlamayanlar, CHP’den İP’e, HDP’den marjinal partilere kadar Türk Tabipleri Birliği’nin tetikçiliğine heveslenmiştir. Siyasi çıkarcıları da aziz milletimiz ibretle takip etmektedir.

SURDA GEDİK AÇABİLİR MİYİZ?

Kendileri de bir doktor olan Sayın Kasap da bu tetikçiliğe savunmuş, haddi olmadan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik ithamlarda bulunmuş, sorumsuzca kamuoyuna açıklamalar yapmıştır. Kendisi doktorluğu bırakıp, siyasete soyunmuş olsa da bilmesini isteriz, Türk Tabipleri Birliği’nin derdi hastalarımızın şifa bulması, tedavi edilmeleri, insan ve toplum sağlığının güvenceye kavuşması falan değildir. Bunların asıl meselesi acaba surda gedik açabilir miyiz, sorusuna cevap aramaktır. CHP ve aveneleri her ne kadar ülkemizin meselelerinde siyasi oy kaygısıyla her konuda zıt görüşler beyan etse de bu konu da bilmelerini isteriz ki; şehidi bilmeyen, bayrağı bilmeyen, milli ve manevi değerlere yabancılaşmış bir Birliğin neresini tasvip edeceğiz? Bu kokuşmuşlara millet hesap soracaktır. Bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Haklıyız, haktan ve halktan yanayız.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YENİ TİP KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR

HDP’nin yanında hizaya giren Türk Tabipleri Birliği Başkanı’na destek amacıyla telefon kuyruğuna girenler bize göre kendilerine yakışanı yapmıştır. CHP’den yıllarca uğraşması sonucu milletvekili seçilen Sayın Kasap Kütahya ve sorunlarını bırakıp genel siyaset üzerine demeçler vermeye başladığına göre CHP’nin parti içi kaynayan kazanında isminin geçmesini arzu etmektedir. CHP Kütahya Milletvekili Sayın Kasap; milli konularda hassasiyet, yerli ve milli duruş konularında MHP Kütahya Milletvekilimiz Sayın Ahmet Erbaş’ı biraz da olsa örnek almasını tavsiye ediyorum. Genel Başkanlarının Demirtaş aşığı tutumuna ayak uyduran bu milletvekiline son olarak diyorum ki, Biz millet ne diyorsa onu söylüyoruz. Türkiye’ye husumet besleyen mihraklara da Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak her zeminde karşı çıkacağız. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ve halkımızın haklı talebinin sonuna kadar destekçisiyiz. Türk Tabipleri Birliği yeni tip Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır.” 

PAYLAŞ