TOKİ’de ilk bloğun temeli atıldı

TOKİ’NİN Ömerbey’de yapmaya başladığı 981 konut için yüklenici firma şantiyesini kurarak yoğun bir çalışma takvimi başlattı. 96 bloğun ilkinin temeli atıldı 1. kat inşaatına başlandı

Tavşanlı’da Belediye Başkanı Mustafa Güler’in Ankara’da yoğun temasları sonucu TOKİ tarafından hayata geçirilen dev projede hafriyat çalışmalarına ek olarak 96 bloğun inşaatına start verildi.Şimdilik 150 kişilik personelle çalışmalarını hızlandıran yüklenici firma İntek, bu sayıyı ilerleyen günlerde 350’ye çıkartmayı planlıyor.
Koronavirüs salgının hafriyat işlerini zaman zaman yavaşlatsa da iş takviminin belirlenen hedef doğrultusunda ilerlediği bildirildi. 3 ayrı nitelikte inşa edilecek 981 konut 96 blokta yer alacak. İlk bloğun temelinin atılarak 1. katına çıkıldığı gözlendi. Yüklenici firma İNTEK A.Ş’nin yönetim kurulu üyeleri ve şantiye görevlileri Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret ederek yürütülen çalışmalar konusunda bilgilendirme yapıyor.
İNTEK A.Ş yetkilileri koronavirüs salgınına karşıda önlemler alarak inşaat sürecini sekteye uğratmadan sözleşmede belirtilen 600 günlük sürede projeyi tamamlamak istediklerini kaydetti.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ise sahada çalışmaları görmekten son derece memnun olduğunu ifade ederek “Uzun süredir takipçisi olduğumuz 981 konut için nihayet inşaat sürecine başlandı. Şantiye kurulmuş, beton santrali ve vinçler çalışmaya başlamış, ekiplerin sayısı her geçen arttırılıyor. Pandemi sürecinde hem malzeme tedariği, hemde nakliye konularında zaman zaman aksamalar olsada firma yetkililerinin hedefledikleri iş takviminde, yani 600 günlük süreçte daireleri bitirip hak sahiplerine teslim edeceğini düşünüyorum. Biz belediye olarak bu süreçte firmamızın yanındayız. Sahada çalışan kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı

PAYLAŞ