TEKNOFEST 2023 İZMİR’E KATILIM SAĞLADILAR

Dünyanın dört bir yanından teknoloji meraklıları ve uzmanları bir araya getiren bu etkinlik, havacılık, uzay ve teknoloji alanlarındaki son yenilikleri sergilemek ve paylaşmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Altıntaş Kaymakamlığı ve Altıntaş Belediyesi’nin destekleriyle alana ulaşan öğrenciler, etkinliği ziyaret ederek, gençlerin teknolojiye olan ilgisini ve yeteneklerini desteklemek amacıyla düzenlenen bu önemli etkinlikte yer aldı. Okul İdaresi ise etkinlik boyunca gençlerin katılımını teşvik eden etkinlikler düzenledi.

“Eğitim teknolojiye ayak uydurmalıdır”

Kaymakam Bozoğlan, uğurlama sırasında yaptığı açıklamalarda, günümüzün hızla değişen teknolojik ortamında eğitim alanında da yeniliklere açık olmanın gerekliliğine dikkat çekti. Teknolojinin eğitim süreçlerine katkısını vurgulayan Kaymakam Bozoğlan, “Eğitimdeki gelişmeleri yakından takip etmek ve teknolojiyi eğitimde verimli bir şekilde kullanmak, gençlerimizin geleceğini şekillendirmek adına büyük önem taşıyor.” diye konuştu.

“Milli Teknolojiyi yerinde görecekler”

Yolculuk öncesindeki uğurlama sırasında konuşan Belediye Başkan Arif Teke, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbâl göklerdedir.” buyruğunu kendisine amaç edinen yüce Türk milletinin asil evlatlarıyla uğurluyoruz. Türk-İslam diyarı Anadolu’nun bağrına hançer saplamak isteyenleri bir bir bozguna uğratan, şehit kanları ile sulanan bu topraklarda tahakkümü asla kabul etmeyeceğimizi tüm dünyaya haykırdığımız Milli Teknoloji Hamlesi’nin her bir ferdine selam olsun.” dedi. Okul Müdürü Mehmet Sağsöz ise, bu program ile öğrencilerinin daha nitelikli ve çağa adapte olmuş öğrenciler olacağından dolayı emeği geçen Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığına teşekkürün bir borç olduğunu bildirdi.

PAYLAŞ