TEDBİR ALINSIN!

Fatih Mahallesi sakinleri pazaryerinin boş kaldığı günlerde araçları ile gece geç saatlerde spin atarak gürültü kirliliğine yol açanlar yüzünden uykuları kaçıyor. Vatandaşlar tedbir alınması için yetkililere sellerini duyurmaya çalışıyorlar.

Fatih Mahallesi sakinlerinin Pazar yeri çilesi bitmek bilmiyor. Pazar yerinin kullanım günlerinin haricindeki durumundan şikayetleri her geçen gün artıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde araçları ile Pazar yerine gelen gençler araçları ile spin atarak ve yüksek sesle müzik dinlemeleri tüm mahallelilerin tepkilerine yol açıyor.

MAHALLE SAKİNLERİNİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI

Haftanın iki günü Kütahyalıların hizmetinde olan Fatih Mahallesi Pazar yeri, perşembe günü Meyve Sebze alanında hizmet verirken, pazar günlerinde Sosyete Pazarı olarak hizmetine devam ediyor. Pazar yerinin kullanımda olmadığı günlerde ise bu boş kalan alan tüm mahalleli için adeta kâbus olmuş durumda, hemen her gece geç saatlerde araçlar tarafından spin atmak suretiyle gürültü kirliliği yaratmak ve benzeri birçok olayın yaşanması mahalle sakinlerini çileden çıkarttı.

HUZURUMUZ KALMADI

Uzun zamandır hemen her gece aynı dertleri yaşıyoruz diyen mahalle sakinleri Gecenin ilerleyen saatlerinde ya yüksek sesle Pazar yerinde keyif yapanlar yüzünden ya da Pazar yerinde araçları ile spin atanlar yüzünden yataklarımızdan fırlıyoruz diyerek önlem alınmasını istiyorlar.

ARTIK SONUÇ ALMAK İSTİYORUZ

Fatih Mahallesi sakinleri “Belediye’ye yazılı başvuran arkadaşlarımız oldu. Zaten gece saatlerinde en az 10 daire den 112 arayarak yardım istiyoruz. Artık 112 personeli arkadaşlar Fatih Mahallesinden arıyoruz dediğimizde neredeyse bize konuyu bile sormadan direk olarak ‘Pazar Yeri Problemi mi?’ diye soruyorlar. Eskiden ihbarlarımızdan en geç beş dakika sonrasına kalmadan polis ekipleri geliyordu ama artık bu ihbarlarımızda ciddiye alınmıyor. Her gece bin bir olay yaşayan polis kardeşlerimizi böyle olaylarla meşgul etmekten gerçekten utanıyoruz. Ama başka bir çaremizde kalmadı. Belediye’ye telefonla ve dilekçe vererek şikayetlerimizi defalarca anlatmaya çalıştık. Artık sonuç alınmasını istiyoruz” dediler.

BEKÇİ YA DA KAPAN KONULSUN!

Biz Pazar yerinin boşta kalan zamanlarında kontrolün sağlanması için uğraş veriyoruz. Yaşadığımız rahatsızlıklardan dolayı buradan taşınan komşularımız oldu. Eskiden nezih bir semt olan mahallemiz artık bu olayların duyulmasından sonra eskisi gibi değil. İnsanlar haftada iki gün özellikle Pazar günü bütün Kütahya’nın burada toplanmasından dolayı zaten bir eziyet yaşıyor. Küçük sokaklara büyük Pazar kuran yetkililer burada yaşanan sıkıntıları bilmiyor. Pazar yerinin kullanım günleri haricinde de sabit bir bekçi konularak kontrol altına alınmasını ya da kapan sistemi yapılarak içeri girilmesinin önünün kapanmasını istiyoruz.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİM IŞIK’TAN RİCA EDİYORUZ

Fatih Mahallesi Sakinleri “Biz böyle konularda çok hassas olduğunu bildiğimiz Belediye Başkanımız Alim Işık’tan rica ediyoruz. Ev sahibi ya da kiracı olarak en çok oturmak istenilen bir mahalleden, dertleri bir türlü bitmeyen bir mahalleye döndük. Lütfen büyük olaylar olmadan çözüm bulunsun ve bizlerde artık rahat rahat evlerimizde oturalım” dediler.

PAYLAŞ