Tedbir alınmalı

Bazı dönemler kaybolan mendil satan küçük çocuklar yine caddelerde yerini aldı. Kütahya’da trafiğin yoğun olduğu kavşaklardaki trafik ışıklarında mendil satmak isteyen çocuklar hem kendi canlarını hem de araç sürücülerini zor durumda bırakıyor.

Trafik lambaları önünde mendil satmak amacıyla araçların önüne atılan çocuklar, her an kaza risk ile karşı karşıya kalırken, sürücülerin de tepkileriyle karşılaşıyorlar.

Polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen vatandaşlara kağıt mendil satmaya devam

POLİS’TEN KAÇIP GERİ GELİYORLAR

Çevre yollarının yanı sıra Atatürk Bulvarı, Menderes Caddesi üzerinde akşam saatlerinde trafik ışıkları önünde yerini alan çocuklar, aniden araçların önüne çıkıyor.

Bazılarının yabancı uyruklu olduğu görülen çocuklar kimseyi de rahatsız etmiyor.

Araç sürücülerinin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptıkları ihbarlar sonrasında cadde üzerindeki çocuklar kaçarken polislerin bölgeden ayrılması ile yeniden ışıklardaki yerlerini alıyor.

Çocukların can güvenliğini tehlikeye sokacak olumsuz davranışları önlemeye, toplumun huzur ve güvenliğini korumaya yönelik karara aykırı davranan çocukların veli veya vasileri hakkında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca ’emre aykırı davranıştan’ idari para cezası uygulanabiliyor.

BİR ÇARE BULUNMALI

Ani refleksle ışıklarda durmak isteyen araçlara yaklaşan çocuklar hem kendi canlarını tehlikeye atıyor hem de araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Bazı dönemlerde kaybolan küçük mendil satıcıları şimdilerde yeniden trafik ışıklarında yerlerini almalarına vatandaşlar yetkililerin bir çare bulması gerektiğini dile getiriyor.

PAYLAŞ