Tavşanlı Aşevine sahip çıkıyor

Tavşanlı halkı, Kurban Bayramı’nda Belediye Aşevi’ne 12 ton et, 1100 büyükbaş ve 500 küçükbaş kelle, 399 adet büyükbaş ve 448 adet de küçükbaş deri ile 12 ton kemik bağışında bulundu.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlılı vatandaşları kadirşinas diye niteleyerek, “Halkımız Aşevi’ni benimsedi. Her yıl olduğu gibi bu senede çağrımıza cevap vererek rekor düzeyde bağışta bulundu” dedi.

Tavşanlı Belediyesi’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Aşevi’ne vatandaşlar sahip çıkıyor. Günde 2 öğün olmak üzere 500 kişilik sıcak yemek dağıtılan Aşevi’ne Kurban Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu sene de rekor düzeyde destek sağlandı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in bayram öncesi destek çağrısında bulunduğu Belediye Aşevi yıllık et ihtiyacının önemli bir bölümünü Kurban Bayramı’ndaki bu bağışlardan karşılıyor.

GÜLER’DEN TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı halkının Aşevi’ni benimsediğini söyleyerek, “Vatandaşlarımız, Kurban Bayramı boyunca Aşevi’ne 12 ton et, 1100 büyükbaş ve 500 küçükbaş kelle, 399 adet büyükbaş ve 448 adet de küçükbaş deri ile 12 ton kemik bağışında bulundu. Bu bağışlar ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin sofrasına destek olacak” dedi.

Başkan Mustafa Güler, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla faaliyetlerini hiç aksatmadan sürdüren Belediye Aşevi, vatandaşların da desteğiyle ilçemizde önemli bir misyon üstlenmiş durumda. İhtiyaç sahibi ailelerin sofralarına sıcak yemek ulaştırma gayesiyle kurulan Aşevimiz vasıtasıyla yıl boyunca 500 vatandaşımıza sıcak yemek imkanı sağlıyoruz. Pandemi sürecinde bu sayı daha da artarak 600 kişiye yaklaştı. Her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı öncesinde yapmış olduğumuz çağrıya vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Kadirşinas halkımıza teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ