Takipçisi olacağım

“Takipçisi olacağım”

Vali Ali Çelik, Kütahya İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’na katıldı. Vali Çelik toplantıda yaptığı konuşmada her işin takipçisi olacağına dikkat çekti.


Kütahya Valiliğine atanan Vali Ali Çelik ziyaret ve çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vali Çelik ziyaretleri kapsamında Kütahya İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısına katılarak meclis üyeleriyle tanıştı.


Kütahya İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleşen tanışma ziyaretine; İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

“OLUMLU BEKLENTİYİ SİZİN ÖNDERLİĞİNİZDE AVANTAJA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Açış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Vali Ali Çelik’in Kütahya’ya atanmasının duydukları memnuniyeti belirterek, “Sayın Valim, Ankara bürokrasisinde üst düzey görev yaparken ilimize atanmanız ilimizde ve meclisimizde büyük bir heyecan ve olumlu beklenti havası oluşturmuştur. Sizin önderliğinizde bunu ilimiz adına bir avantaja dönüştüreceğimizden şüphemiz yoktur” dedi.

“KÜTAHYA MERKEZLİ HEDEF VE GÖREV ANLAYIŞINA SAHİBİZ”

İl Genel Meclisi hakkında Vali Çelik’e bilgiler veren Yılmaz, “Sayın Valim, Meclisimizi onurlandırdınız. İl Genel Meclisimiz adına zatıalinizi selamlıyor hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ayrıca şehrimize, beylerbeyliği merkezine, şehzadeler şehri Kütahya’mıza hoş geldiniz. Bu güzel ilde Allah hayırlı hizmetler nasip etsin. Her şeyden önemlisi de hayırla anılmayı nasip etsin. Yüce Allah bir kimse hakkında hayır Murad ederse “ Halka hizmete memur kılarmış” bu çok onurlu ve bir o kadarda sorumluluk yükleyen görevde başarılar ve muvaffakiyetler dileriz. Bu vesile ile ilimizde bugüne kadar görev yapmış tüm valilerimizi saygı ve minnetle yâd ediyoruz. Sayın Valim, zatıalinizin Ankara bürokrasisinde üst düzey görev yaparken ilimize atanmanız ilimizde ve meclisimizde büyük bir heyecan ve olumlu beklenti havası oluşturmuştur. Ayrıca Ankara’ya giden Sayın Valimiz Ömer Toraman’ında İçişleri Bakanlığında önemli bir göreve getirilmesi bizleri ziyadesiyle sevindirmiş ve ümitlendirmiştir. Sizin önderliğinizde bunu ilimiz adına bir avantaja dönüştüreceğimizden şüphemiz yoktur.  Sayın Valim, İl Genel Meclisimiz, 13 ilçemiz 37 meclis üyesiyle temsil edilmektedir. Meclisimizde 4 siyasi partimizin üyesi bulunmaktadır. Efendim, iyi bir birlik beraberliğe sahibiz. Kütahya merkezli bir hedef ve görev anlayışına sahibiz. Bölge ve İlçe taassubumuz ve fanatikliğimiz yoktur. İhtiyaç ve öncelik ilkesi doğrultusunda hareket ediyoruz. Kamu kaynağı harcarken empati yaparız. Lüzumsuz ve gereksiz bir çalışma asla gündemimizde olmaz. Siyasi olarak personel sayısını gereksiz yere arttırmaktan hep kaçındık. Norm kadronun altında bir personel sayımız vardır. Bu bize 51 İl Özel İdaresi içerisinde yatırım yüzdesi en yüksek illerin başında olmamızı sağlamaktadır. Makine, ekipman ve asfalt plentimiz yeni ve gençtir. İlimizin kadim özellikleri ve sosyal dokusu çalışanlarımız üzerinde son derece belirgin bir şekilde tezahür eder. Üretken bir ekibe sahibiz. Bu vesileyle, tüm çalışanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.


“KÜTAHYA, 51 ÖZEL İDARESİ ARASINDA ÖN SIRALARDA”


Yılmaz’ın ardından Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Genel Meclisi üyelerine seslendi. Kütahya İl Özel İdaresinin 51 il özel idaresi arasında en ön sıralarda olduğunu belirterek bunun büyük bir başarı olduğuna dikkat çeken Vali Çelik, “Kendi içinde tutarlılığı, hizmet odaklı yaklaşımlarınız bana moral ve şevk verdi. Adaletle hükmetmek, adaletle karar almak, doğruyu yapmak yöneticilerin en büyük şiarı olmalı. Bunlara vesile kılacak sizlerle de çalışmak benim için büyük kazanç” dedi. 


“HER İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”


İl Özel İdaresinin öneminden söz eden Vali Çelik, istişare ve iş birliği vurgusu yaptı. İl Özel İdaresinin yaptıkları ve yapamadıklarıyla sorumlu olan önemli bir kurum olduğunu belirten Vali Çelik, “Devlet kurumsal organizasyonunun ildeki temsilcisi vali. Görevimizin bir kısmı da burada. İl Özel İdaresinin başkanı olarak her işin takipçisi olacağım. Meclisimizle beraber elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Buradaki temel nokta; istişare, bilgi birikimi, birikerek gelen şeyleri ileriye götürmek. Sürekli diyaloğa açık olmak lazım. Konu neyse sonuna kadar takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.


“GÖRDÜĞÜNÜZ EKSİKLERİ VE ÖNERİLERİNİZİ BANA İLETİN”


Gece gündüz devletin kurumsal organizasyonunun yapması gereken her görev alanında, her konuya ilişkin görmüş olduğunuz eksik ve yanlışı ya da yapılmayanları bana iletirseniz bundan büyük bir memnuniyet duyarım. Bunu şikâyet olarak kabul etmeyin. Devletin bekası için yapılması gerekenlerin takipçisi olmak adına bunun her vatandaşın sorumluluğu olduğu gibi siyasi bir yönünüz olduğu için sizin de ayrıca sorumluluğunuz” dedi.


Vali Çelik, konuların istişaresini yapabilmek ve takipçisi olmak için zaman zaman İl Genel Meclisi toplantılarına katılacağını ifade etti. 

PAYLAŞ