Tahkim Kurulu BAL Takımlarını Dinleyecek

Bölgesel Amatör Ligde haksızlığa uğradıkları için Tahkim kuruluna itiraz eden takımları Tahkim Kurulu Video konferans yöntemiyle dinleyecek.

Belediye Kütahyaspor 14 Temmuz’da yaptığı tahkim başvurusu sonucunda tahkim kurulu aldığı karar doğrultusunda video konferans yöntemiyle bal liginde haksızlığa uğrayan takımları dinleyecek

TAHKİM TAKIMLARI DİNLEYECEK

Belediye Kütahyaspor’un da aralarında bulunduğu 9 takım hakkında Türkiye Futbol Federasyonu BAL Lig’lerinde oynamama kararı alarak 1. Olan takımların bir üst lige çıkmasının kararından sonra BAL Liginde mücadele eden takımlar bu karar doğrultusunda haklarını aramak için çeşitli platformlarda seslerini duyurmuşlardı. Belediye Kütahyaspor yönetimi hakkını alabilmek ve liderle arasında sadece 1 puan olmasına rağmen yok sayılamayacağının altını çizerek tahkim kuruluna başvurusunu yapmıştı.

25 TEMMUZDA VİDEO KONFERANS

Yapılan bu haksız karardan geri dönülmesi için tahkime başvuran 9 BAL takımı 25 Temmuz Cumartesi günü saat 11’de video konferans yöntemiyle tahkim kurulundan bir heyet ile görüşecekler. Tahkim kurulunun kararı cumartesi günü yapılacak video konferans yönteminin ardından netlik kazanacak.

PAYLAŞ