SOSYAL İTHAMLARA SOSYAL CEVAPLAR

Uzun yıllar sonrasında Kütahya’da bir milletvekili elde eden CHP Milletvekilinin sosyal ağlar üzerinden yaptığı açıklamalara AK Parti Milletvekili Ahmet Tan da sosyal hesapları üzerinden yanıt veriyor. Her iki milletvekilinin takipçileri siyasi parti politikalarını eleştirip yorumları ile destek veriyor.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, ekonomi ve yatırımlar üzerinden AK Partiyi eleştirdiği sosyal medya paylaşımlarına AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan da sosyal medya üzerinden cevap verip siyasetlerini de dijital platformlara taşımış oldu.

TAN: KÜTAHYA’NIN MORALİNİ BOZMAYA ÇALIŞIYOR

CHP Milletvekili Kasap’ın Kütahya kamuoyunun moralini bozmaya çalıştığını dile getiren AK Parti Milletvekili Tan; “Ali Fazıl Kasap’ın mumu yine yatsıdan önce söndü. Her defasında gerçek dışı beyanlarla Kütahya kamuoyumuzun moralini bozmaya çalışmak Kütahya’ya yapılan en büyük kötülüktür. Yılbaşından beri Kütahya’da 535 adet iş yeri kapandığı iddiasını TOBB ‘un verileri yalanlamakta ve toplam 55 adet firmanın kapandığını görmekteyiz. Hatta 2019 verileriyle mukayese ettiğimizde 2020 yılının verileri salgına rağmen daha olumlu olarak görülmektedir” ifadeleri ile yanıtladı.

YALANCILIKLA SUÇULUYOR

Son olarak Kütahya’da açılan ve kapanan işletmelerle ilgili olarak AK Parti’yi hedef alan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın açıklamaları sonrası AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit’i ziyaret edip açıklamada bulunmuştu.

CHP Milletvekili Kasap, AK Parti İl Başkanı Ceyhun’un açıklamaları ile AK Parti Milletvekili Ahmet Tan’ın açıklamalarının birbirine uymadığını dile getirdi.

Kasap; “Sayın Ahmet Tan’ın mumu yine yatsıdan önce söndü!

Altta görüleceği üzere Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinden aldığımız bilgiye göre yılbaşından bu yana 535 iş yeri kapanmış. Ayrıca 2020 yılında gerçekçi olmayan esnaf işyeri açılışları yapılmış. Ak parti İl Başkanı, milletvekilini örnek alacak olmalı ki, Kütahya’da 1349 iş yerinin açıldığını söylüyor. Ahmet Tan’ın paylaşımına göre Kütahya’da 140 işletme açılmış. İkisi de birbirini yalanlıyor. Bizi gündem olmakla, Kütahya’ya kötülük yapmakla suçlayanlar önce aynaya baksın! Bu kafa Kütahya’yı bitirdi. Artık gidicisiniz. Kütahya’dan bir haber olan bu yöneticileri Kütahya hak etmiyor. Sayın Ahmet Tan’ın iftiraları yine elinde patladı! Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinden aldığımız resmî bilgiye göre Kütahya’da iş yeri kapanış sayısı yılbaşından bu yana 535 olarak gerçekleşti. Ak parti Kütahya il Başkanı altta görüleceği şekilde bu rakamı doğruladı. Ne demek lazım: Milletvekilinin İl Başkanından haberi yok, İl Başkanının Milletvekilinden. Sayın Tan, keşke Kütahya’ya daha çok gelip gitseniz, esnafın halini sorsanız ama Kütahya için mücadele eden bana iftira atarak Kütahya’ya bir faydanız olmaz” ifadelerini paylaştı.

PAYLAŞ