Sokak sokak çalışmaları inciyor

Kütahya Belediyesi ekipleri, daha modern ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği üstyapı faaliyetleri kapsamında Dumlupınar Mahallesi, İnköy Mahallesi, Meydan Mahallesi ve Siner Mahallesi’nde istinat duvarı, yol yapımı ve kilit taşı döşeme çalışmaları yapılıyor.

Meydan Mahallesi’nde kilit taşı döşeme ve asfalt serim faaliyetlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, çalışmaları yürüten saha ekibi ile sohbet edip, işlerinde kolaylıklar diledi. Başkan IŞIK, Kütahya Belediyesi’nin Meydan Mahallesi Azimli Sokak, Bağban Sokak, Lüle Sokak, Divan Sokak, Meltem Sokak, 2. Seren Sokak, Hüdarabbim Sokak, Martı Sokak ve Aşina Sokak’a 1764 ton asfalt serimi yaptığını söyledi.

Siner Mahallesi’nde istinat duvarı yapım çalışmalarına başlayan ekipler, Dumlupınar Mahallesi Şebnem Sokak, Yaldız Sokak ile Şamdan Sokak’a yaklaşık 1 km uzunluğunda, 10 m genişliğinde yol açımı ve malzeme serimi yapıyor.

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İnköy Mahallesi 18. İncik Sokak’ta ise yaklaşık 100 m uzunluğunda, 6 m genişliğinde yol yapım çalışması gerçekleştiriyor.

PAYLAŞ