Soğuğun çözümü bot oluyor

Kütahya’da soğuk hava ve zaman zaman etkili olan yağışlar bot satışlarına olumlu yansırken, stoklarını tamamlayan satıcılar ilgiden memnun.

Ayaklar, soğuğa hazırlanıyor

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde kış aylarının gelmesiyle yağışlar ve soğuk hava etkisini göstermeye devam ediyor. Kendini soğuktan korumak isteyen vatandaşlar için ayakkabıcılarda kışlık bot ve çizme satışları sürüyor. https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre stoklarını tamamlayan ayakkabıcı esnafı çeşitli modellerdeki botları ortalama 500 liradan satıyor. Esnaf havaların soğumasıyla beraber vatandaşların botlara yöneldiklerini ifade ederken, kalın tabanlıların daha çok satıldığından bahsetti.

“En çok kalın tabanlı bot türleri revaçta”

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde ayakkabıcı satıcılığı yapan Vedat Özen, kış dönemi için bot ve çizme stoklarını yaptıklarını dile getirdi. Vatandaşların bot satışı yaparken ayak rahatlığını ön planda tuttuğunu belirten Özen, “Kış aylarında yağışların da başlamasıyla birlikte bot sezonu başladı. Vatandaşlar botlara ilgi gösteriyor. Stoklarımızı yaptık, botlar ve çizmeler var. En çok kalın tabanlı bot türleri revaçta. Bunları daha çok gençler tercih ediyor. Müşterilerimiz ayak rahatlığını ön planda tutuyorlar. Geçen seneye göre fiyatlarda biraz artış var. Ortalama bir botun fiyatı 500 liradan başlıyor. Kar yağmaya başlayınca satışlarımızın biraz daha artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ